Przejdź do treści

Meta

Top 20 konfiguracji jednostek według indeksu mety z 14 dni meczów rankingowych. Gracze 2500–3000: 1166 graczy, 4126 meczów.

  1. 19K58 KamaGuided, HE warheadsRosja3211 występówWybór35%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.20,1Indeks96S

    Wybiera ją 35% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 20,1lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 96: wybiera ją 35% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 20,1 — lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3211.

  2. 2MiG-31KCluster warheadRosja1018 występówWybór11%Do wygranych+2,8 ppObr. / otrzym.17Indeks96S

    Wybiera ją 11% graczy stronywięcej niż 90% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 17lepiej niż 96% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 96: wybiera ją 11% graczy strony — więcej niż 90% konfiguracji strony; wygrywa o +2,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 17 — lepiej niż 96% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1018.

  3. 3BARSKonfiguracja standardowaRosja3997 występówWybór43%Do wygranych+2 ppObr. / otrzym.0,7Indeks94S

    Wybiera ją 43% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 81% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 94: wybiera ją 43% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 81% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3997.

  4. 4PZRK VerbaKonfiguracja standardowaRosja1978 występówWybór21%Do wygranych+1,9 ppObr. / otrzym.0,8Indeks94S

    Wybiera ją 21% graczy stronywięcej niż 98% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,8lepiej niż 85% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 94: wybiera ją 21% graczy strony — więcej niż 98% konfiguracji strony; wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,8 — lepiej niż 85% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1978.

  5. 5Weapons SquadKonfiguracja standardowaUSA909 występówWybór15%Do wygranych+2,4 ppObr. / otrzym.0,7Indeks93S

    Wybiera ją 15% graczy stronywięcej niż 95% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 80% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 93: wybiera ją 15% graczy strony — więcej niż 95% konfiguracji strony; wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 80% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 909.

  6. 6T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunRosja841 występówWybór9%Do wygranych+1,6 ppObr. / otrzym.2,9Indeks93S

    Wybiera ją 9% graczy stronywięcej niż 87% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,6 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 2,9lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 93: wybiera ją 9% graczy strony — więcej niż 87% konfiguracji strony; wygrywa o +1,6 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,9 — lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 841.

  7. 7TOW-2AKonfiguracja standardowaUSA537 występówWybór9%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.0,9Indeks92S

    Wybiera ją 9% graczy stronywięcej niż 88% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,9lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 92: wybiera ją 9% graczy strony — więcej niż 88% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,9 — lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 537.

  8. 8TOS-1Konfiguracja standardowaRosja1286 występówWybór14%Do wygranych+1,5 ppObr. / otrzym.9,2Indeks91S

    Wybiera ją 14% graczy stronywięcej niż 93% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 93% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 9,2lepiej niż 84% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 91: wybiera ją 14% graczy strony — więcej niż 93% konfiguracji strony; wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 93% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 9,2 — lepiej niż 84% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1286.

  9. 9Tigr BRShMUp-ArmoredUpgraded engineRosja1241 występówWybór13%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.0,9Indeks91S

    Wybiera ją 13% graczy stronywięcej niż 93% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 95% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,9lepiej niż 77% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 91: wybiera ją 13% graczy strony — więcej niż 93% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 95% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,9 — lepiej niż 77% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1241.

  10. 109K512 Uragan-1M300mm, HE warheadsRosja725 występówWybór8%Do wygranych+1,4 ppObr. / otrzym.30Indeks91S

    Wybiera ją 8% graczy stronywięcej niż 86% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 91% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 30lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 91: wybiera ją 8% graczy strony — więcej niż 86% konfiguracji strony; wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 91% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 30 — lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 725.

  11. 11T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunOptronic systemRosja723 występyWybór8%Do wygranych+1,3 ppObr. / otrzym.3,2Indeks91S

    Wybiera ją 8% graczy stronywięcej niż 86% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 90% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 3,2lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 91: wybiera ją 8% graczy strony — więcej niż 86% konfiguracji strony; wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 90% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 3,2 — lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 723.

  12. 12T-90M RazvedchikOptronic systemRosja366 występówWybór4%Do wygranych+2,3 ppObr. / otrzym.3Indeks91S

    Wybiera ją 4% graczy stronywięcej niż 73% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 3lepiej niż 98% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 91: wybiera ją 4% graczy strony — więcej niż 73% konfiguracji strony; wygrywa o +2,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 3 — lepiej niż 98% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 366.

  13. 13Assaultmen SRAWKonfiguracja standardowaUSA517 występówWybór9%Do wygranych+3,7 ppObr. / otrzym.0,7Indeks90S

    Wybiera ją 9% graczy stronywięcej niż 87% konfiguracji strony

    Wygrywa o +3,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 70% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 90: wybiera ją 9% graczy strony — więcej niż 87% konfiguracji strony; wygrywa o +3,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 70% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 517.

  14. 14AB Recce NGSWKonfiguracja standardowaUSA449 występówWybór8%Do wygranych+2,1 ppObr. / otrzym.1Indeks90S

    Wybiera ją 8% graczy stronywięcej niż 84% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,1 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 1lepiej niż 82% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 90: wybiera ją 8% graczy strony — więcej niż 84% konfiguracji strony; wygrywa o +2,1 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1 — lepiej niż 82% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 449.

  15. 15Stinger teamKonfiguracja standardowaUSA1133 występyWybór19%Do wygranych+1,7 ppObr. / otrzym.0,6Indeks89S

    Wybiera ją 19% graczy stronywięcej niż 97% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 92% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,6lepiej niż 67% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 89: wybiera ją 19% graczy strony — więcej niż 97% konfiguracji strony; wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 92% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,6 — lepiej niż 67% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1133.

  16. 16Rangers JavelinKonfiguracja standardowaUSA638 występówWybór11%Do wygranych+1,2 ppObr. / otrzym.1Indeks89S

    Wybiera ją 11% graczy stronywięcej niż 90% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 86% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 1lepiej niż 95% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 89: wybiera ją 11% graczy strony — więcej niż 90% konfiguracji strony; wygrywa o +1,2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 86% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1 — lepiej niż 95% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 638.

  17. 17Uran-912x RPO-M Shmel thermobaric12x RPO-M Shmel thermobaricRosja1320 występówWybór14%Do wygranych+2,2 ppObr. / otrzym.1,3Indeks88S

    Wybiera ją 14% graczy stronywięcej niż 94% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 1,3lepiej niż 55% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 88: wybiera ją 14% graczy strony — więcej niż 94% konfiguracji strony; wygrywa o +2,2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1,3 — lepiej niż 55% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1320.

  18. 18Su-34ECM pods6x ODAB-500 thermobaricEmptyRosja552 występyWybór6%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.6Indeks88S

    Wybiera ją 6% graczy stronywięcej niż 81% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 6lepiej niż 85% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 88: wybiera ją 6% graczy strony — więcej niż 81% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 6 — lepiej niż 85% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 552.

  19. 199K58 KamaUp-Armored + SmokeGuided, HE warheadsRosja265 występówWybór3%Do wygranych+2,4 ppObr. / otrzym.21,1Indeks88S

    Wybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 66% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 21,1lepiej niż 95% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 88: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 66% konfiguracji strony; wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 21,1 — lepiej niż 95% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 265.

  20. 20Ingenery Shturmoviki 2Konfiguracja standardowaRosja1592 występyWybór17%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.0,5Indeks87S

    Wybiera ją 17% graczy stronywięcej niż 95% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 95% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,5lepiej niż 57% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 87: wybiera ją 17% graczy strony — więcej niż 95% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 95% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,5 — lepiej niż 57% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1592.

Jak działa indeks mety

Konfiguracja to jednostka z uzbrojeniem i modyfikacjami wybranymi w zbrojowni: modyfikacje sprawiają, że ta sama jednostka gra inaczej, więc każda konfiguracja jest oceniana osobno, a jedna jednostka może pojawić się w topie kilka razy. Domyślne wybory nie należą do konfiguracji; konfiguracja bez zmian to „standardowa”, a wersja jednostki liczy się jako jej wariant.

Przedział Elo to ranking samego gracza przed meczem: poniżej 2000, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. W przedziale wszystko jest liczone tylko z jego graczy: odsetek wyborów, wkład w wygrane, średnie strony. Próg to 100 występów dla wszystkich graczy i 30 w przedziale: w wyższych przedziałach graczy jest znacznie mniej.

Bierzemy mecze rankingowe z 14 dni i konfiguracje wystawione co najmniej 30 razy (obecnie 977). Indeks 0–100 sumuje trzy pozycje — „lepsza niż jaki odsetek konfiguracji”:

30%
popularność: odsetek graczy strony, którzy wybrali konfigurację. To głos samych graczy.
50%
wkład w wygrane: o ile częściej wygrywają gracze z tą konfiguracją, niż przewidywały średnie rankingi drużyn. Dzięki temu silni gracze nie zawyżają ulubionych konfiguracji; odejmujemy średnią strony, żeby balans USA–Rosja nie zniekształcał wyniku, a rzadkie konfiguracje przyciągamy do zera, żeby szczęśliwa seria nie wyniosła ich na szczyt.
20%
efektywność: stosunek zadanych obrażeń do otrzymanych, porównywany w obrębie klasy konfiguracji (czołgi z czołgami, artyleria z artylerią).
  • S85+
  • A70+
  • B50+
  • Cponiżej

Tier: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — poniżej. Statystyki są przeliczane dwa razy na dobę.

Zaloguj się do Born2Battle

Logowałeś się przez Steam na starej stronie?

Po zalogowaniu akcja wykona się sama — strona się nie przeładuje.