Przejdź do treści

Meta

Top 20 konfiguracji jednostek według indeksu mety z 14 dni meczów rankingowych. Gracze poniżej 2000: 33 433 graczy, 35 012 meczów.

  1. 19K58 KamaGuided, HE warheadsRosja18 232 występyWybór11%Do wygranych+2 ppObr. / otrzym.10,1Indeks97S

    Wybiera ją 11% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 10,1lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 97: wybiera ją 11% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 10,1 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 18 232.

  2. 2Mi-8AMTSh-VN SapsanEmptyVitebsk ECM system2x LMUR HE missilesRosja10 341 występówWybór6%Do wygranych+3,4 ppObr. / otrzym.2,3Indeks97S

    Wybiera ją 6% graczy stronywięcej niż 96% konfiguracji strony

    Wygrywa o +3,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 2,3lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 97: wybiera ją 6% graczy strony — więcej niż 96% konfiguracji strony; wygrywa o +3,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,3 — lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 10 341.

  3. 3Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesRosja13 532 występyWybór8%Do wygranych+1,9 ppObr. / otrzym.3,4Indeks96S

    Wybiera ją 8% graczy stronywięcej niż 97% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 3,4lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 96: wybiera ją 8% graczy strony — więcej niż 97% konfiguracji strony; wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 3,4 — lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 13 532.

  4. 4MiG-31KCluster warheadRosja6792 występyWybór4%Do wygranych+2,5 ppObr. / otrzym.12,3Indeks96S

    Wybiera ją 4% graczy stronywięcej niż 93% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 12,3lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 96: wybiera ją 4% graczy strony — więcej niż 93% konfiguracji strony; wygrywa o +2,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 12,3 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 6792.

  5. 5MiG-31BMEmpty2x R-27ET infrared4x KAB-1500 smart bombsECM podsRosja3295 występówWybór2%Do wygranych+3,9 ppObr. / otrzym.10,5Indeks96S

    Wybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 88% konfiguracji strony

    Wygrywa o +3,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 10,5lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 96: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 88% konfiguracji strony; wygrywa o +3,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 10,5 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3295.

  6. 6VDV Kornet-MKonfiguracja standardowaRosja17 408 występówWybór11%Do wygranych+1,4 ppObr. / otrzym.1,1Indeks95S

    Wybiera ją 11% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 90% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 1,1lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 95: wybiera ją 11% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 90% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1,1 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 17 408.

  7. 7Su-34Empty1x FAB-3000EmptyRosja3293 występyWybór2%Do wygranych+3,5 ppObr. / otrzym.5,5Indeks95S

    Wybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 88% konfiguracji strony

    Wygrywa o +3,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 5,5lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 95: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 88% konfiguracji strony; wygrywa o +3,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 5,5 — lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3293.

  8. 8T-14 ArmataUp-ArmoredRosja8886 występówWybór5%Do wygranych+1,5 ppObr. / otrzym.3,2Indeks94S

    Wybiera ją 5% graczy stronywięcej niż 94% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 91% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 3,2lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 94: wybiera ją 5% graczy strony — więcej niż 94% konfiguracji strony; wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 91% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 3,2 — lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 8886.

  9. 9Su-34ECM pods1x FAB-3000EmptyRosja3688 występówWybór2%Do wygranych+2,6 ppObr. / otrzym.6,5Indeks94S

    Wybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 89% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,6 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 6,5lepiej niż 95% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 94: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 89% konfiguracji strony; wygrywa o +2,6 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 6,5 — lepiej niż 95% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3688.

  10. 10Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesEmptyRosja3135 występówWybór2%Do wygranych+3,3 ppObr. / otrzym.2,4Indeks94S

    Wybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 88% konfiguracji strony

    Wygrywa o +3,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 2,4lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 94: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 88% konfiguracji strony; wygrywa o +3,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,4 — lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3135.

  11. 11T-90M RazvedchikKonfiguracja standardowaRosja3033 występyWybór2%Do wygranych+2,6 ppObr. / otrzym.2,3Indeks94S

    Wybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 87% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,6 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 2,3lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 94: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 87% konfiguracji strony; wygrywa o +2,6 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,3 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3033.

  12. 12T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunRosja2175 występówWybór1%Do wygranych+3 ppObr. / otrzym.2,4Indeks94S

    Wybiera ją 1% graczy stronywięcej niż 84% konfiguracji strony

    Wygrywa o +3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 2,4lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 94: wybiera ją 1% graczy strony — więcej niż 84% konfiguracji strony; wygrywa o +3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,4 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 2175.

  13. 13Su-34ECM pods6x ODAB-500 thermobaricEmptyRosja2093 występyWybór1%Do wygranych+3,6 ppObr. / otrzym.5,9Indeks94S

    Wybiera ją 1% graczy stronywięcej niż 84% konfiguracji strony

    Wygrywa o +3,6 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 5,9lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 94: wybiera ją 1% graczy strony — więcej niż 84% konfiguracji strony; wygrywa o +3,6 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 5,9 — lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 2093.

  14. 14MiG-31BMEmpty2x R-73 short range AA4x KAB-1500 smart bombsECM podsRosja1485 występówWybór1%Do wygranych+3,7 ppObr. / otrzym.10,2Indeks94S

    Wybiera ją 1% graczy stronywięcej niż 81% konfiguracji strony

    Wygrywa o +3,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 10,2lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 94: wybiera ją 1% graczy strony — więcej niż 81% konfiguracji strony; wygrywa o +3,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 10,2 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1485.

  15. 15VDV Snaipery 2Konfiguracja standardowaRosja11 160 występówWybór7%Do wygranych+1,7 ppObr. / otrzym.0,9Indeks93S

    Wybiera ją 7% graczy stronywięcej niż 96% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 93% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,9lepiej niż 89% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 93: wybiera ją 7% graczy strony — więcej niż 96% konfiguracji strony; wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 93% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,9 — lepiej niż 89% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 11 160.

  16. 169K58 KamaGuided, clusterRosja5739 występówWybór4%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.5,6Indeks93S

    Wybiera ją 4% graczy stronywięcej niż 92% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 93% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 5,6lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 93: wybiera ją 4% graczy strony — więcej niż 92% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 93% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 5,6 — lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 5739.

  17. 17Tigr BRShMUp-ArmoredUpgraded engineRosja4540 występówWybór3%Do wygranych+4,4 ppObr. / otrzym.0,8Indeks93S

    Wybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 90% konfiguracji strony

    Wygrywa o +4,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 100% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,8lepiej niż 81% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 93: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 90% konfiguracji strony; wygrywa o +4,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 100% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,8 — lepiej niż 81% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 4540.

  18. 18BARSKonfiguracja standardowaRosja43 742 występyWybór27%Do wygranych+1,7 ppObr. / otrzym.0,7Indeks92S

    Wybiera ją 27% graczy stronywięcej niż 100% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 93% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 77% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 92: wybiera ją 27% graczy strony — więcej niż 100% konfiguracji strony; wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 93% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 77% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 43 742.

  19. 19S-400 TriumphKonfiguracja standardowaRosja42 466 występówWybór26%Do wygranych+1 ppObr. / otrzym.4,7Indeks92S

    Wybiera ją 26% graczy stronywięcej niż 100% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 87% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 4,7lepiej niż 90% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 92: wybiera ją 26% graczy strony — więcej niż 100% konfiguracji strony; wygrywa o +1 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 87% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 4,7 — lepiej niż 90% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 42 466.

  20. 20PZRK VerbaKonfiguracja standardowaRosja40 128 występówWybór25%Do wygranych+0,9 ppObr. / otrzym.0,9Indeks92S

    Wybiera ją 25% graczy stronywięcej niż 100% konfiguracji strony

    Wygrywa o +0,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 86% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,9lepiej niż 96% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 92: wybiera ją 25% graczy strony — więcej niż 100% konfiguracji strony; wygrywa o +0,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 86% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,9 — lepiej niż 96% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 40 128.

Jak działa indeks mety

Konfiguracja to jednostka z uzbrojeniem i modyfikacjami wybranymi w zbrojowni: modyfikacje sprawiają, że ta sama jednostka gra inaczej, więc każda konfiguracja jest oceniana osobno, a jedna jednostka może pojawić się w topie kilka razy. Domyślne wybory nie należą do konfiguracji; konfiguracja bez zmian to „standardowa”, a wersja jednostki liczy się jako jej wariant.

Przedział Elo to ranking samego gracza przed meczem: poniżej 2000, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. W przedziale wszystko jest liczone tylko z jego graczy: odsetek wyborów, wkład w wygrane, średnie strony. Próg to 100 występów dla wszystkich graczy i 30 w przedziale: w wyższych przedziałach graczy jest znacznie mniej.

Bierzemy mecze rankingowe z 14 dni i konfiguracje wystawione co najmniej 30 razy (obecnie 4029). Indeks 0–100 sumuje trzy pozycje — „lepsza niż jaki odsetek konfiguracji”:

30%
popularność: odsetek graczy strony, którzy wybrali konfigurację. To głos samych graczy.
50%
wkład w wygrane: o ile częściej wygrywają gracze z tą konfiguracją, niż przewidywały średnie rankingi drużyn. Dzięki temu silni gracze nie zawyżają ulubionych konfiguracji; odejmujemy średnią strony, żeby balans USA–Rosja nie zniekształcał wyniku, a rzadkie konfiguracje przyciągamy do zera, żeby szczęśliwa seria nie wyniosła ich na szczyt.
20%
efektywność: stosunek zadanych obrażeń do otrzymanych, porównywany w obrębie klasy konfiguracji (czołgi z czołgami, artyleria z artylerią).
  • S85+
  • A70+
  • B50+
  • Cponiżej

Tier: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — poniżej. Statystyki są przeliczane dwa razy na dobę.

Zaloguj się do Born2Battle

Logowałeś się przez Steam na starej stronie?

Po zalogowaniu akcja wykona się sama — strona się nie przeładuje.