Meta
Top 20 konfiguracji jednostek według indeksu mety z 14 dni meczów rankingowych. Wszyscy gracze: 40 771 graczy, 40 795 meczów.
1
9K58 KamaGuided, HE warheadsRosja36 490 występówWybór15%Do wygranych+1,7 ppObr. / otrzym.12,4Indeks96SWybiera ją 15% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 92% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 12,4lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 96: wybiera ją 15% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 92% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 12,4 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 36 490.
2
MiG-31BMEmpty2x R-27ET infrared4x KAB-1500 smart bombsECM podsRosja9245 występówWybór4%Do wygranych+2,8 ppObr. / otrzym.10,4Indeks95SWybiera ją 4% graczy stronywięcej niż 89% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 10,4lepiej niż 98% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 95: wybiera ją 4% graczy strony — więcej niż 89% konfiguracji strony; wygrywa o +2,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 10,4 — lepiej niż 98% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 9245.
3
MiG-31KCluster warheadRosja12 392 występyWybór5%Do wygranych+1,9 ppObr. / otrzym.13,5Indeks94SWybiera ją 5% graczy stronywięcej niż 92% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 13,5lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 94: wybiera ją 5% graczy strony — więcej niż 92% konfiguracji strony; wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 13,5 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 12 392.
4
Mi-8AMTSh-VN SapsanEmptyVitebsk ECM system2x LMUR HE missilesRosja26 660 występówWybór11%Do wygranych+1,5 ppObr. / otrzym.2,4Indeks93SWybiera ją 11% graczy stronywięcej niż 98% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 90% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 2,4lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 93: wybiera ją 11% graczy strony — więcej niż 98% konfiguracji strony; wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 90% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,4 — lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 26 660.
5
VDV Kornet-MKonfiguracja standardowaRosja23 375 występówWybór10%Do wygranych+1,3 ppObr. / otrzym.1,1Indeks93SWybiera ją 10% graczy stronywięcej niż 97% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 88% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 1,1lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 93: wybiera ją 10% graczy strony — więcej niż 97% konfiguracji strony; wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 88% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1,1 — lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 23 375.
6
Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesRosja19 888 występówWybór8%Do wygranych+1,4 ppObr. / otrzym.3,4Indeks93SWybiera ją 8% graczy stronywięcej niż 96% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 89% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 3,4lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 93: wybiera ją 8% graczy strony — więcej niż 96% konfiguracji strony; wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 89% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 3,4 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 19 888.
7
Tigr BRShMUp-ArmoredUpgraded engineRosja10 223 występyWybór4%Do wygranych+3,1 ppObr. / otrzym.0,8Indeks93SWybiera ją 4% graczy stronywięcej niż 90% konfiguracji strony
Wygrywa o +3,1 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,8lepiej niż 80% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 93: wybiera ją 4% graczy strony — więcej niż 90% konfiguracji strony; wygrywa o +3,1 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,8 — lepiej niż 80% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 10 223.
8
T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunRosja5571 występówWybór2%Do wygranych+2,1 ppObr. / otrzym.2,6Indeks93SWybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 84% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,1 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 95% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 2,6lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 93: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 84% konfiguracji strony; wygrywa o +2,1 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 95% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,6 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 5571.
9
Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesEmptyRosja7297 występówWybór3%Do wygranych+2,1 ppObr. / otrzym.2,4Indeks92SWybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 87% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,1 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 95% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 2,4lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 92: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 87% konfiguracji strony; wygrywa o +2,1 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 95% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,4 — lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 7297.
10
Su-34ECM pods1x FAB-3000EmptyRosja6664 występyWybór3%Do wygranych+2,1 ppObr. / otrzym.6,6Indeks92SWybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 86% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,1 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 95% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 6,6lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 92: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 86% konfiguracji strony; wygrywa o +2,1 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 95% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 6,6 — lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 6664.
11
Su-34ECM pods6x ODAB-500 thermobaricEmptyRosja4480 występówWybór2%Do wygranych+2,9 ppObr. / otrzym.6Indeks92SWybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 81% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 6lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 92: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 81% konfiguracji strony; wygrywa o +2,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 6 — lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 4480.
12
9K58 KamaGuided, clusterRosja8205 występówWybór3%Do wygranych+1,7 ppObr. / otrzym.6,4Indeks91SWybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 88% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 92% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 6,4lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 88% konfiguracji strony; wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 92% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 6,4 — lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 8205.
13
T-90M RazvedchikKonfiguracja standardowaRosja4844 występyWybór2%Do wygranych+1,7 ppObr. / otrzym.2,4Indeks91SWybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 83% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 92% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 2,4lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 83% konfiguracji strony; wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 92% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,4 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 4844.
15
MiG-31BMEmpty2x R-73 short range AA4x KAB-1500 smart bombsECM podsRosja3676 występówWybór2%Do wygranych+2,3 ppObr. / otrzym.10Indeks91SWybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 79% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 10lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 79% konfiguracji strony; wygrywa o +2,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 10 — lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3676.
16
BARSKonfiguracja standardowaRosja72 956 występówWybór31%Do wygranych+1,4 ppObr. / otrzym.0,7Indeks90SWybiera ją 31% graczy stronywięcej niż 100% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 89% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 77% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 31% graczy strony — więcej niż 100% konfiguracji strony; wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 89% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 77% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 72 956.
17
VDV IglaKonfiguracja standardowaRosja47 593 występyWybór20%Do wygranych+1,5 ppObr. / otrzym.0,7Indeks90SWybiera ją 20% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 90% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 76% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 20% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 90% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 76% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 47 593.
18
VDV Snaipery 2Konfiguracja standardowaRosja17 232 występyWybór7%Do wygranych+1,3 ppObr. / otrzym.0,8Indeks90SWybiera ją 7% graczy stronywięcej niż 95% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 88% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,8lepiej niż 85% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 7% graczy strony — więcej niż 95% konfiguracji strony; wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 88% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,8 — lepiej niż 85% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 17 232.
19
TOS-1Konfiguracja standardowaRosja14 617 występówWybór6%Do wygranych+1,3 ppObr. / otrzym.5,9Indeks90SWybiera ją 6% graczy stronywięcej niż 93% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 88% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 5,9lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 6% graczy strony — więcej niż 93% konfiguracji strony; wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 88% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 5,9 — lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 14 617.
20
T-14 ArmataUp-ArmoredRosja14 539 występówWybór6%Do wygranych+1 ppObr. / otrzym.3,2Indeks90SWybiera ją 6% graczy stronywięcej niż 93% konfiguracji strony
Wygrywa o +1 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 85% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 3,2lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 6% graczy strony — więcej niż 93% konfiguracji strony; wygrywa o +1 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 85% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 3,2 — lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 14 539.
Jak działa indeks mety
Konfiguracja to jednostka z uzbrojeniem i modyfikacjami wybranymi w zbrojowni: modyfikacje sprawiają, że ta sama jednostka gra inaczej, więc każda konfiguracja jest oceniana osobno, a jedna jednostka może pojawić się w topie kilka razy. Domyślne wybory nie należą do konfiguracji; konfiguracja bez zmian to „standardowa”, a wersja jednostki liczy się jako jej wariant.
Przedział Elo to ranking samego gracza przed meczem: poniżej 2000, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. W przedziale wszystko jest liczone tylko z jego graczy: odsetek wyborów, wkład w wygrane, średnie strony. Próg to 100 występów dla wszystkich graczy i 30 w przedziale: w wyższych przedziałach graczy jest znacznie mniej.
Bierzemy mecze rankingowe z 14 dni i konfiguracje wystawione co najmniej 100 razy (obecnie 2822). Indeks 0–100 sumuje trzy pozycje — „lepsza niż jaki odsetek konfiguracji”:
- 30%
- popularność: odsetek graczy strony, którzy wybrali konfigurację. To głos samych graczy.
- 50%
- wkład w wygrane: o ile częściej wygrywają gracze z tą konfiguracją, niż przewidywały średnie rankingi drużyn. Dzięki temu silni gracze nie zawyżają ulubionych konfiguracji; odejmujemy średnią strony, żeby balans USA–Rosja nie zniekształcał wyniku, a rzadkie konfiguracje przyciągamy do zera, żeby szczęśliwa seria nie wyniosła ich na szczyt.
- 20%
- efektywność: stosunek zadanych obrażeń do otrzymanych, porównywany w obrębie klasy konfiguracji (czołgi z czołgami, artyleria z artylerią).
- S85+
- A70+
- B50+
- Cponiżej
Tier: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — poniżej. Statystyki są przeliczane dwa razy na dobę.
