Meta
Top 20 konfiguracji jednostek według indeksu mety z 14 dni meczów rankingowych. Gracze 2500–3000: 1166 graczy, 4126 meczów.
1
9K58 KamaGuided, HE warheadsRosja3211 występówWybór35%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.20,1Indeks96SWybiera ją 35% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 20,1lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 96: wybiera ją 35% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 20,1 — lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3211.
2
MiG-31KCluster warheadRosja1018 występówWybór11%Do wygranych+2,8 ppObr. / otrzym.17Indeks96SWybiera ją 11% graczy stronywięcej niż 90% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 17lepiej niż 96% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 96: wybiera ją 11% graczy strony — więcej niż 90% konfiguracji strony; wygrywa o +2,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 17 — lepiej niż 96% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1018.
3
BARSKonfiguracja standardowaRosja3997 występówWybór43%Do wygranych+2 ppObr. / otrzym.0,7Indeks94SWybiera ją 43% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony
Wygrywa o +2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 81% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 94: wybiera ją 43% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 81% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3997.
4
PZRK VerbaKonfiguracja standardowaRosja1978 występówWybór21%Do wygranych+1,9 ppObr. / otrzym.0,8Indeks94SWybiera ją 21% graczy stronywięcej niż 98% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,8lepiej niż 85% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 94: wybiera ją 21% graczy strony — więcej niż 98% konfiguracji strony; wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,8 — lepiej niż 85% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1978.
6
T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunRosja841 występówWybór9%Do wygranych+1,6 ppObr. / otrzym.2,9Indeks93SWybiera ją 9% graczy stronywięcej niż 87% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,6 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 2,9lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 93: wybiera ją 9% graczy strony — więcej niż 87% konfiguracji strony; wygrywa o +1,6 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,9 — lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 841.
8
TOS-1Konfiguracja standardowaRosja1286 występówWybór14%Do wygranych+1,5 ppObr. / otrzym.9,2Indeks91SWybiera ją 14% graczy stronywięcej niż 93% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 93% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 9,2lepiej niż 84% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 14% graczy strony — więcej niż 93% konfiguracji strony; wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 93% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 9,2 — lepiej niż 84% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1286.
9
Tigr BRShMUp-ArmoredUpgraded engineRosja1241 występówWybór13%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.0,9Indeks91SWybiera ją 13% graczy stronywięcej niż 93% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 95% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,9lepiej niż 77% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 13% graczy strony — więcej niż 93% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 95% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,9 — lepiej niż 77% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1241.
10
9K512 Uragan-1M300mm, HE warheadsRosja725 występówWybór8%Do wygranych+1,4 ppObr. / otrzym.30Indeks91SWybiera ją 8% graczy stronywięcej niż 86% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 91% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 30lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 8% graczy strony — więcej niż 86% konfiguracji strony; wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 91% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 30 — lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 725.
11
T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunOptronic systemRosja723 występyWybór8%Do wygranych+1,3 ppObr. / otrzym.3,2Indeks91SWybiera ją 8% graczy stronywięcej niż 86% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 90% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 3,2lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 8% graczy strony — więcej niż 86% konfiguracji strony; wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 90% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 3,2 — lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 723.
12
T-90M RazvedchikOptronic systemRosja366 występówWybór4%Do wygranych+2,3 ppObr. / otrzym.3Indeks91SWybiera ją 4% graczy stronywięcej niż 73% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 3lepiej niż 98% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 4% graczy strony — więcej niż 73% konfiguracji strony; wygrywa o +2,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 3 — lepiej niż 98% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 366.
17
Uran-912x RPO-M Shmel thermobaric12x RPO-M Shmel thermobaricRosja1320 występówWybór14%Do wygranych+2,2 ppObr. / otrzym.1,3Indeks88SWybiera ją 14% graczy stronywięcej niż 94% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 1,3lepiej niż 55% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 88: wybiera ją 14% graczy strony — więcej niż 94% konfiguracji strony; wygrywa o +2,2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1,3 — lepiej niż 55% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1320.
18
Su-34ECM pods6x ODAB-500 thermobaricEmptyRosja552 występyWybór6%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.6Indeks88SWybiera ją 6% graczy stronywięcej niż 81% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 6lepiej niż 85% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 88: wybiera ją 6% graczy strony — więcej niż 81% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 6 — lepiej niż 85% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 552.
19
9K58 KamaUp-Armored + SmokeGuided, HE warheadsRosja265 występówWybór3%Do wygranych+2,4 ppObr. / otrzym.21,1Indeks88SWybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 66% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 21,1lepiej niż 95% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 88: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 66% konfiguracji strony; wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 21,1 — lepiej niż 95% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 265.
20
Ingenery Shturmoviki 2Konfiguracja standardowaRosja1592 występyWybór17%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.0,5Indeks87SWybiera ją 17% graczy stronywięcej niż 95% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 95% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,5lepiej niż 57% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 87: wybiera ją 17% graczy strony — więcej niż 95% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 95% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,5 — lepiej niż 57% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1592.
Jak działa indeks mety
Konfiguracja to jednostka z uzbrojeniem i modyfikacjami wybranymi w zbrojowni: modyfikacje sprawiają, że ta sama jednostka gra inaczej, więc każda konfiguracja jest oceniana osobno, a jedna jednostka może pojawić się w topie kilka razy. Domyślne wybory nie należą do konfiguracji; konfiguracja bez zmian to „standardowa”, a wersja jednostki liczy się jako jej wariant.
Przedział Elo to ranking samego gracza przed meczem: poniżej 2000, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. W przedziale wszystko jest liczone tylko z jego graczy: odsetek wyborów, wkład w wygrane, średnie strony. Próg to 100 występów dla wszystkich graczy i 30 w przedziale: w wyższych przedziałach graczy jest znacznie mniej.
Bierzemy mecze rankingowe z 14 dni i konfiguracje wystawione co najmniej 30 razy (obecnie 977). Indeks 0–100 sumuje trzy pozycje — „lepsza niż jaki odsetek konfiguracji”:
- 30%
- popularność: odsetek graczy strony, którzy wybrali konfigurację. To głos samych graczy.
- 50%
- wkład w wygrane: o ile częściej wygrywają gracze z tą konfiguracją, niż przewidywały średnie rankingi drużyn. Dzięki temu silni gracze nie zawyżają ulubionych konfiguracji; odejmujemy średnią strony, żeby balans USA–Rosja nie zniekształcał wyniku, a rzadkie konfiguracje przyciągamy do zera, żeby szczęśliwa seria nie wyniosła ich na szczyt.
- 20%
- efektywność: stosunek zadanych obrażeń do otrzymanych, porównywany w obrębie klasy konfiguracji (czołgi z czołgami, artyleria z artylerią).
- S85+
- A70+
- B50+
- Cponiżej
Tier: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — poniżej. Statystyki są przeliczane dwa razy na dobę.
