Przejdź do treści

Meta

Top 20 konfiguracji jednostek według indeksu mety z 14 dni meczów rankingowych. Gracze 3000+: 161 graczy, 630 meczów.

  1. 1T-15 BarbarisKonfiguracja standardowaRosja377 występówWybór17%Do wygranych+2,2 ppObr. / otrzym.1,9Indeks89S

    Wybiera ją 17% graczy stronywięcej niż 88% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 1,9lepiej niż 76% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 89: wybiera ją 17% graczy strony — więcej niż 88% konfiguracji strony; wygrywa o +2,2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1,9 — lepiej niż 76% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 377.

  2. 2VDV Spetsnaz 2Konfiguracja standardowaRosja441 występówWybór20%Do wygranych+1,6 ppObr. / otrzym.0,8Indeks87S

    Wybiera ją 20% graczy stronywięcej niż 93% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,6 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 90% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,8lepiej niż 71% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 87: wybiera ją 20% graczy strony — więcej niż 93% konfiguracji strony; wygrywa o +1,6 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 90% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,8 — lepiej niż 71% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 441.

  3. 3OgnemetchikiKonfiguracja standardowaRosja207 występówWybór10%Do wygranych+2,5 ppObr. / otrzym.0,8Indeks87S

    Wybiera ją 10% graczy stronywięcej niż 70% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,8lepiej niż 89% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 87: wybiera ją 10% graczy strony — więcej niż 70% konfiguracji strony; wygrywa o +2,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,8 — lepiej niż 89% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 207.

  4. 4T-80BVT-80BVM obr. 2018Rosja156 występówWybór7%Do wygranych+2,5 ppObr. / otrzym.2,4Indeks86S

    Wybiera ją 7% graczy stronywięcej niż 62% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 2,4lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 86: wybiera ją 7% graczy strony — więcej niż 62% konfiguracji strony; wygrywa o +2,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,4 — lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 156.

  5. 5VDV IglaKonfiguracja standardowaRosja279 występówWybór13%Do wygranych+2,5 ppObr. / otrzym.0,6Indeks85S

    Wybiera ją 13% graczy stronywięcej niż 78% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,6lepiej niż 67% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 85: wybiera ją 13% graczy strony — więcej niż 78% konfiguracji strony; wygrywa o +2,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,6 — lepiej niż 67% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 279.

  6. 7VDV Kornet-MKonfiguracja standardowaRosja159 występówWybór7%Do wygranych+1,7 ppObr. / otrzym.1,3Indeks84A

    Wybiera ją 7% graczy stronywięcej niż 63% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 91% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 1,3lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 84: wybiera ją 7% graczy strony — więcej niż 63% konfiguracji strony; wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 91% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1,3 — lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 159.

  7. 8S-300V4 Antey2x 9M82MD missilesRosja302 występyWybór14%Do wygranych+2,8 ppObr. / otrzym.2,2Indeks83A

    Wybiera ją 14% graczy stronywięcej niż 81% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 2,2lepiej niż 47% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 83: wybiera ją 14% graczy strony — więcej niż 81% konfiguracji strony; wygrywa o +2,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,2 — lepiej niż 47% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 302.

  8. 9Chernye Berety RShGKonfiguracja standardowaRosja247 występówWybór11%Do wygranych+1,7 ppObr. / otrzym.0,7Indeks83A

    Wybiera ją 11% graczy stronywięcej niż 74% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 91% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 76% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 83: wybiera ją 11% graczy strony — więcej niż 74% konfiguracji strony; wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 91% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 76% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 247.

  9. 10BMP-3Reactive armorRosja417 występówWybór19%Do wygranych+1,4 ppObr. / otrzym.1,3Indeks82A

    Wybiera ją 19% graczy stronywięcej niż 92% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 87% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 1,3lepiej niż 54% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 82: wybiera ją 19% graczy strony — więcej niż 92% konfiguracji strony; wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 87% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1,3 — lepiej niż 54% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 417.

  10. 11VDV Snaipery 2Konfiguracja standardowaRosja159 występówWybór7%Do wygranych+4 ppObr. / otrzym.0,8Indeks82A

    Wybiera ją 7% graczy stronywięcej niż 63% konfiguracji strony

    Wygrywa o +4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 100% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,8lepiej niż 65% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 82: wybiera ją 7% graczy strony — więcej niż 63% konfiguracji strony; wygrywa o +4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 100% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,8 — lepiej niż 65% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 159.

  11. 12T-72B3Upgraded engineRosja114 występówWybór5%Do wygranych+3 ppObr. / otrzym.2,1Indeks81A

    Wybiera ją 5% graczy stronywięcej niż 53% konfiguracji strony

    Wygrywa o +3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 2,1lepiej niż 78% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 81: wybiera ją 5% graczy strony — więcej niż 53% konfiguracji strony; wygrywa o +3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,1 — lepiej niż 78% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 114.

  12. 13TOS-1K-5 reactive armorRosja380 występówWybór18%Do wygranych+0,6 ppObr. / otrzym.10,6Indeks80A

    Wybiera ją 18% graczy stronywięcej niż 89% konfiguracji strony

    Wygrywa o +0,6 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 73% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 10,6lepiej niż 82% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 80: wybiera ją 18% graczy strony — więcej niż 89% konfiguracji strony; wygrywa o +0,6 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 73% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 10,6 — lepiej niż 82% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 380.

  13. 14Tu-22M3Konfiguracja standardowaRosja110 występówWybór5%Do wygranych+1,7 ppObr. / otrzym.30,3Indeks80A

    Wybiera ją 5% graczy stronywięcej niż 51% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 90% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 30,3lepiej niż 96% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 80: wybiera ją 5% graczy strony — więcej niż 51% konfiguracji strony; wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 90% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 30,3 — lepiej niż 96% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 110.

  14. 15RosgvardiaKonfiguracja standardowaRosja514 występówWybór24%Do wygranych+1,6 ppObr. / otrzym.0,4Indeks79A

    Wybiera ją 24% graczy stronywięcej niż 95% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,6 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 89% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0,4lepiej niż 31% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 79: wybiera ją 24% graczy strony — więcej niż 95% konfiguracji strony; wygrywa o +1,6 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 89% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,4 — lepiej niż 31% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 514.

  15. 19KamAZ VDVKonfiguracja standardowaRosja533 występyWybór25%Do wygranych+2,4 ppObr. / otrzym.0Indeks78A

    Wybiera ją 25% graczy stronywięcej niż 96% konfiguracji strony

    Wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 0lepiej niż 7% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 78: wybiera ją 25% graczy strony — więcej niż 96% konfiguracji strony; wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0 — lepiej niż 7% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 533.

  16. 20Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesRosja72 występyWybór3%Do wygranych+1,9 ppObr. / otrzym.3,8Indeks78A

    Wybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 39% konfiguracji strony

    Wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 92% konfiguracji strony

    Stosunek obrażeń 3,8lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie

    Indeks 78: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 39% konfiguracji strony; wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 92% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 3,8 — lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 72.

Jak działa indeks mety

Konfiguracja to jednostka z uzbrojeniem i modyfikacjami wybranymi w zbrojowni: modyfikacje sprawiają, że ta sama jednostka gra inaczej, więc każda konfiguracja jest oceniana osobno, a jedna jednostka może pojawić się w topie kilka razy. Domyślne wybory nie należą do konfiguracji; konfiguracja bez zmian to „standardowa”, a wersja jednostki liczy się jako jej wariant.

Przedział Elo to ranking samego gracza przed meczem: poniżej 2000, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. W przedziale wszystko jest liczone tylko z jego graczy: odsetek wyborów, wkład w wygrane, średnie strony. Próg to 100 występów dla wszystkich graczy i 30 w przedziale: w wyższych przedziałach graczy jest znacznie mniej.

Bierzemy mecze rankingowe z 14 dni i konfiguracje wystawione co najmniej 30 razy (obecnie 277). Indeks 0–100 sumuje trzy pozycje — „lepsza niż jaki odsetek konfiguracji”:

30%
popularność: odsetek graczy strony, którzy wybrali konfigurację. To głos samych graczy.
50%
wkład w wygrane: o ile częściej wygrywają gracze z tą konfiguracją, niż przewidywały średnie rankingi drużyn. Dzięki temu silni gracze nie zawyżają ulubionych konfiguracji; odejmujemy średnią strony, żeby balans USA–Rosja nie zniekształcał wyniku, a rzadkie konfiguracje przyciągamy do zera, żeby szczęśliwa seria nie wyniosła ich na szczyt.
20%
efektywność: stosunek zadanych obrażeń do otrzymanych, porównywany w obrębie klasy konfiguracji (czołgi z czołgami, artyleria z artylerią).
  • S85+
  • A70+
  • B50+
  • Cponiżej

Tier: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — poniżej. Statystyki są przeliczane dwa razy na dobę.

Zaloguj się do Born2Battle

Logowałeś się przez Steam na starej stronie?

Po zalogowaniu akcja wykona się sama — strona się nie przeładuje.