Meta
Top 20 konfiguracji jednostek według indeksu mety z 14 dni meczów rankingowych. Gracze 2000–2500: 9489 graczy, 18 528 meczów.
1
9K58 KamaGuided, HE warheadsRosja14 096 występówWybór22%Do wygranych+1,9 ppObr. / otrzym.14,7Indeks97SWybiera ją 22% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 95% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 14,7lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 97: wybiera ją 22% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 95% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 14,7 — lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 14 096.
2
MiG-31BMEmpty2x R-27ET infrared4x KAB-1500 smart bombsECM podsRosja4777 występówWybór8%Do wygranych+3 ppObr. / otrzym.10,5Indeks97SWybiera ją 8% graczy stronywięcej niż 94% konfiguracji strony
Wygrywa o +3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 10,5lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 97: wybiera ją 8% graczy strony — więcej niż 94% konfiguracji strony; wygrywa o +3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 10,5 — lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 4777.
3
VDV KornetKonfiguracja standardowaRosja6674 występyWybór11%Do wygranych+1,9 ppObr. / otrzym.0,9Indeks96SWybiera ją 11% graczy stronywięcej niż 97% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,9lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 96: wybiera ją 11% graczy strony — więcej niż 97% konfiguracji strony; wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,9 — lepiej niż 94% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 6674.
4
Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesEmptyRosja3263 występyWybór5%Do wygranych+2,2 ppObr. / otrzym.2,4Indeks94SWybiera ją 5% graczy stronywięcej niż 90% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 2,4lepiej niż 90% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 94: wybiera ją 5% graczy strony — więcej niż 90% konfiguracji strony; wygrywa o +2,2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,4 — lepiej niż 90% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 3263.
5
T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunRosja2274 występyWybór4%Do wygranych+1,9 ppObr. / otrzym.2,6Indeks94SWybiera ją 4% graczy stronywięcej niż 88% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 95% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 2,6lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 94: wybiera ją 4% graczy strony — więcej niż 88% konfiguracji strony; wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 95% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,6 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 2274.
6
T-90MKord Heavy machine gunArena APSRosja1627 występówWybór3%Do wygranych+2,4 ppObr. / otrzym.2,8Indeks94SWybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 84% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 98% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 2,8lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 94: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 84% konfiguracji strony; wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 98% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,8 — lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1627.
7
Mi-8AMTSh-VN SapsanEmptyVitebsk ECM system2x LMUR HE missilesRosja12 068 występówWybór19%Do wygranych+1,3 ppObr. / otrzym.2,4Indeks93SWybiera ją 19% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 90% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 2,4lepiej niż 91% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 93: wybiera ją 19% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +1,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 90% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 2,4 — lepiej niż 91% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 12 068.
8
MiG-31BMEmpty2x R-73 short range AA4x KAB-1500 smart bombsECM podsRosja1825 występówWybór3%Do wygranych+2 ppObr. / otrzym.10Indeks93SWybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 85% konfiguracji strony
Wygrywa o +2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 10lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 93: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 85% konfiguracji strony; wygrywa o +2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 10 — lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1825.
9
Su-34ECM pods6x ODAB-500 thermobaricEmptyRosja1590 występówWybór3%Do wygranych+2,8 ppObr. / otrzym.6,1Indeks93SWybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 84% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 6,1lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 93: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 84% konfiguracji strony; wygrywa o +2,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 6,1 — lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1590.
10
VDV Kornet-MKonfiguracja standardowaRosja5403 występyWybór9%Do wygranych+1 ppObr. / otrzym.1,2Indeks92SWybiera ją 9% graczy stronywięcej niż 96% konfiguracji strony
Wygrywa o +1 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 86% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 1,2lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 92: wybiera ją 9% graczy strony — więcej niż 96% konfiguracji strony; wygrywa o +1 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 86% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1,2 — lepiej niż 100% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 5403.
11
TOS-1Konfiguracja standardowaRosja5947 występówWybór9%Do wygranych+1,2 ppObr. / otrzym.7,7Indeks91SWybiera ją 9% graczy stronywięcej niż 96% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 88% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 7,7lepiej niż 89% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 9% graczy strony — więcej niż 96% konfiguracji strony; wygrywa o +1,2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 88% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 7,7 — lepiej niż 89% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 5947.
12
MiG-31KCluster warheadRosja4464 występyWybór7%Do wygranych+1 ppObr. / otrzym.15,4Indeks91SWybiera ją 7% graczy stronywięcej niż 94% konfiguracji strony
Wygrywa o +1 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 86% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 15,4lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 7% graczy strony — więcej niż 94% konfiguracji strony; wygrywa o +1 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 86% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 15,4 — lepiej niż 99% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 4464.
13
Tigr BRShMUp-ArmoredUpgraded engineRosja4245 występówWybór7%Do wygranych+2,3 ppObr. / otrzym.0,7Indeks91SWybiera ją 7% graczy stronywięcej niż 93% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,3 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 72% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 7% graczy strony — więcej niż 93% konfiguracji strony; wygrywa o +2,3 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 72% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 4245.
14
Su-34ECM pods1x FAB-3000EmptyRosja2695 występówWybór4%Do wygranych+1,5 ppObr. / otrzym.6,6Indeks91SWybiera ją 4% graczy stronywięcej niż 89% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 92% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 6,6lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 4% graczy strony — więcej niż 89% konfiguracji strony; wygrywa o +1,5 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 92% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 6,6 — lepiej niż 92% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 2695.
16
MiG-31BMEmpty2x R-77 medium range AA4x KAB-1500 smart bombsECM podsRosja1205 występówWybór2%Do wygranych+1,9 ppObr. / otrzym.10,7Indeks91SWybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 80% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 10,7lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 91: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 80% konfiguracji strony; wygrywa o +1,9 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 10,7 — lepiej niż 97% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1205.
17
VDV IglaKonfiguracja standardowaRosja11 371 występówWybór18%Do wygranych+1,4 ppObr. / otrzym.0,7Indeks90SWybiera ją 18% graczy stronywięcej niż 99% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 91% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 75% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 18% graczy strony — więcej niż 99% konfiguracji strony; wygrywa o +1,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 91% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 75% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 11 371.
18
9K58 KamaGuided, clusterRosja2013 występówWybór3%Do wygranych+1,6 ppObr. / otrzym.8,1Indeks90SWybiera ją 3% graczy stronywięcej niż 86% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,6 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 93% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 8,1lepiej niż 90% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 3% graczy strony — więcej niż 86% konfiguracji strony; wygrywa o +1,6 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 93% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 8,1 — lepiej niż 90% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 2013.
19
Su-34Empty6x ODAB-500 thermobaricEmptyRosja1336 występówWybór2%Do wygranych+2 ppObr. / otrzym.5,2Indeks90SWybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 82% konfiguracji strony
Wygrywa o +2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 5,2lepiej niż 89% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 82% konfiguracji strony; wygrywa o +2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 5,2 — lepiej niż 89% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1336.
20
TOS-1K-5 reactive armorRosja1003 występyWybór2%Do wygranych+2,2 ppObr. / otrzym.8,2Indeks90SWybiera ją 2% graczy stronywięcej niż 78% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 8,2lepiej niż 91% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 2% graczy strony — więcej niż 78% konfiguracji strony; wygrywa o +2,2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 8,2 — lepiej niż 91% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1003.
Jak działa indeks mety
Konfiguracja to jednostka z uzbrojeniem i modyfikacjami wybranymi w zbrojowni: modyfikacje sprawiają, że ta sama jednostka gra inaczej, więc każda konfiguracja jest oceniana osobno, a jedna jednostka może pojawić się w topie kilka razy. Domyślne wybory nie należą do konfiguracji; konfiguracja bez zmian to „standardowa”, a wersja jednostki liczy się jako jej wariant.
Przedział Elo to ranking samego gracza przed meczem: poniżej 2000, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. W przedziale wszystko jest liczone tylko z jego graczy: odsetek wyborów, wkład w wygrane, średnie strony. Próg to 100 występów dla wszystkich graczy i 30 w przedziale: w wyższych przedziałach graczy jest znacznie mniej.
Bierzemy mecze rankingowe z 14 dni i konfiguracje wystawione co najmniej 30 razy (obecnie 2528). Indeks 0–100 sumuje trzy pozycje — „lepsza niż jaki odsetek konfiguracji”:
- 30%
- popularność: odsetek graczy strony, którzy wybrali konfigurację. To głos samych graczy.
- 50%
- wkład w wygrane: o ile częściej wygrywają gracze z tą konfiguracją, niż przewidywały średnie rankingi drużyn. Dzięki temu silni gracze nie zawyżają ulubionych konfiguracji; odejmujemy średnią strony, żeby balans USA–Rosja nie zniekształcał wyniku, a rzadkie konfiguracje przyciągamy do zera, żeby szczęśliwa seria nie wyniosła ich na szczyt.
- 20%
- efektywność: stosunek zadanych obrażeń do otrzymanych, porównywany w obrębie klasy konfiguracji (czołgi z czołgami, artyleria z artylerią).
- S85+
- A70+
- B50+
- Cponiżej
Tier: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — poniżej. Statystyki są przeliczane dwa razy na dobę.
