İçeriğe geç

Meta

Dereceli maçların 14 gününde meta endeksine göre en iyi 20 birlik yapılandırması. Oyuncular 2500–3000: 1.166 oyuncu, 4.126 maç.

  1. 19K58 KamaGuided, HE warheadsRusya3.211 kullanımSeçim%35Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan20,1Endeks96S

    Taraf oyuncularının %35 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla

    Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi

    Hasar oranı 20,1sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi

    Endeks 96: taraf oyuncularının %35 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 20,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 3.211.

  2. 2MiG-31KCluster warheadRusya1.018 kullanımSeçim%11Galibiyete+2,8 ypHasar / alınan17Endeks96S

    Taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla

    Beklenenden +2,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi

    Hasar oranı 17sınıfındaki yapılandırmaların %96 kadarından iyi

    Endeks 96: taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla; beklenenden +2,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 17 — sınıfındaki yapılandırmaların %96 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.018.

  3. 3BARSStandart yapılandırmaRusya3.997 kullanımSeçim%43Galibiyete+2 ypHasar / alınan0,7Endeks94S

    Taraf oyuncularının %43 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla

    Beklenenden +2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %81 kadarından iyi

    Endeks 94: taraf oyuncularının %43 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla; beklenenden +2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %81 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 3.997.

  4. 4PZRK VerbaStandart yapılandırmaRusya1.978 kullanımSeçim%21Galibiyete+1,9 ypHasar / alınan0,8Endeks94S

    Taraf oyuncularının %21 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından fazla

    Beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,8sınıfındaki yapılandırmaların %85 kadarından iyi

    Endeks 94: taraf oyuncularının %21 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından fazla; beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 0,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %85 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.978.

  5. 5Weapons SquadStandart yapılandırmaABD909 kullanımSeçim%15Galibiyete+2,4 ypHasar / alınan0,7Endeks93S

    Taraf oyuncularının %15 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla

    Beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %80 kadarından iyi

    Endeks 93: taraf oyuncularının %15 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla; beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %80 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 909.

  6. 6T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunRusya841 kullanımSeçim%9Galibiyete+1,6 ypHasar / alınan2,9Endeks93S

    Taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %87 kadarından fazla

    Beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi

    Hasar oranı 2,9sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi

    Endeks 93: taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %87 kadarından fazla; beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 2,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 841.

  7. 7TOW-2AStandart yapılandırmaABD537 kullanımSeçim%9Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan0,9Endeks92S

    Taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla

    Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,9sınıfındaki yapılandırmaların %93 kadarından iyi

    Endeks 92: taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 0,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %93 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 537.

  8. 8TOS-1Standart yapılandırmaRusya1.286 kullanımSeçim%14Galibiyete+1,5 ypHasar / alınan9,2Endeks91S

    Taraf oyuncularının %14 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla

    Beklenenden +1,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi

    Hasar oranı 9,2sınıfındaki yapılandırmaların %84 kadarından iyi

    Endeks 91: taraf oyuncularının %14 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla; beklenenden +1,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi; hasar oranı 9,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %84 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.286.

  9. 9Tigr BRShMUp-ArmoredUpgraded engineRusya1.241 kullanımSeçim%13Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan0,9Endeks91S

    Taraf oyuncularının %13 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla

    Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,9sınıfındaki yapılandırmaların %77 kadarından iyi

    Endeks 91: taraf oyuncularının %13 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi; hasar oranı 0,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %77 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.241.

  10. 109K512 Uragan-1M300mm, HE warheadsRusya725 kullanımSeçim%8Galibiyete+1,4 ypHasar / alınan30Endeks91S

    Taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %86 kadarından fazla

    Beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi

    Hasar oranı 30sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi

    Endeks 91: taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %86 kadarından fazla; beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi; hasar oranı 30 — sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 725.

  11. 11T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunOptronic systemRusya723 kullanımSeçim%8Galibiyete+1,3 ypHasar / alınan3,2Endeks91S

    Taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %86 kadarından fazla

    Beklenenden +1,3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi

    Hasar oranı 3,2sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi

    Endeks 91: taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %86 kadarından fazla; beklenenden +1,3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi; hasar oranı 3,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 723.

  12. 12T-90M RazvedchikOptronic systemRusya366 kullanımSeçim%4Galibiyete+2,3 ypHasar / alınan3Endeks91S

    Taraf oyuncularının %4 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %73 kadarından fazla

    Beklenenden +2,3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi

    Hasar oranı 3sınıfındaki yapılandırmaların %98 kadarından iyi

    Endeks 91: taraf oyuncularının %4 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %73 kadarından fazla; beklenenden +2,3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 3 — sınıfındaki yapılandırmaların %98 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 366.

  13. 13Assaultmen SRAWStandart yapılandırmaABD517 kullanımSeçim%9Galibiyete+3,7 ypHasar / alınan0,7Endeks90S

    Taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %87 kadarından fazla

    Beklenenden +3,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %70 kadarından iyi

    Endeks 90: taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %87 kadarından fazla; beklenenden +3,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %70 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 517.

  14. 14AB Recce NGSWStandart yapılandırmaABD449 kullanımSeçim%8Galibiyete+2,1 ypHasar / alınan1Endeks90S

    Taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla

    Beklenenden +2,1 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi

    Hasar oranı 1sınıfındaki yapılandırmaların %82 kadarından iyi

    Endeks 90: taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla; beklenenden +2,1 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 1 — sınıfındaki yapılandırmaların %82 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 449.

  15. 15Stinger teamStandart yapılandırmaABD1.133 kullanımSeçim%19Galibiyete+1,7 ypHasar / alınan0,6Endeks89S

    Taraf oyuncularının %19 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından fazla

    Beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %92 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,6sınıfındaki yapılandırmaların %67 kadarından iyi

    Endeks 89: taraf oyuncularının %19 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından fazla; beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %92 kadarından iyi; hasar oranı 0,6 — sınıfındaki yapılandırmaların %67 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.133.

  16. 16Rangers JavelinStandart yapılandırmaABD638 kullanımSeçim%11Galibiyete+1,2 ypHasar / alınan1Endeks89S

    Taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla

    Beklenenden +1,2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %86 kadarından iyi

    Hasar oranı 1sınıfındaki yapılandırmaların %95 kadarından iyi

    Endeks 89: taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla; beklenenden +1,2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %86 kadarından iyi; hasar oranı 1 — sınıfındaki yapılandırmaların %95 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 638.

  17. 17Uran-912x RPO-M Shmel thermobaric12x RPO-M Shmel thermobaricRusya1.320 kullanımSeçim%14Galibiyete+2,2 ypHasar / alınan1,3Endeks88S

    Taraf oyuncularının %14 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından fazla

    Beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi

    Hasar oranı 1,3sınıfındaki yapılandırmaların %55 kadarından iyi

    Endeks 88: taraf oyuncularının %14 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından fazla; beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 1,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %55 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.320.

  18. 18Su-34ECM pods6x ODAB-500 thermobaricEmptyRusya552 kullanımSeçim%6Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan6Endeks88S

    Taraf oyuncularının %6 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %81 kadarından fazla

    Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi

    Hasar oranı 6sınıfındaki yapılandırmaların %85 kadarından iyi

    Endeks 88: taraf oyuncularının %6 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %81 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 6 — sınıfındaki yapılandırmaların %85 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 552.

  19. 199K58 KamaUp-Armored + SmokeGuided, HE warheadsRusya265 kullanımSeçim%3Galibiyete+2,4 ypHasar / alınan21,1Endeks88S

    Taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %66 kadarından fazla

    Beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi

    Hasar oranı 21,1sınıfındaki yapılandırmaların %95 kadarından iyi

    Endeks 88: taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %66 kadarından fazla; beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 21,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %95 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 265.

  20. 20Ingenery Shturmoviki 2Standart yapılandırmaRusya1.592 kullanımSeçim%17Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan0,5Endeks87S

    Taraf oyuncularının %17 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla

    Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,5sınıfındaki yapılandırmaların %57 kadarından iyi

    Endeks 87: taraf oyuncularının %17 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi; hasar oranı 0,5 — sınıfındaki yapılandırmaların %57 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.592.

Meta endeksi nasıl çalışır

Yapılandırma, cephanelikte seçilen silah ve modifikasyonlarla bir birliktir: modifikasyonlar aynı birliği farklı oynatır, bu yüzden her yapılandırma ayrı sıralanır ve bir birlik listede birkaç kez yer alabilir. Varsayılan seçimler yapılandırmaya dahil değildir; değişiklik içermeyen yapılandırma “standart”tır, birlik sürümü ise varyantı sayılır.

Elo aralığı, oyuncunun maç öncesindeki kendi derecelendirmesidir: 2000 altı, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. Bir aralık içinde her şey yalnızca o aralığın oyuncularına göre hesaplanır: seçim payı, galibiyet katkısı, taraf ortalamaları. Eşik tüm oyuncular için 100, bir aralık içinde 30 kullanımdır: üst aralıklarda çok daha az oyuncu var.

14 günlük dereceli maçları ve en az 30 kez sahaya sürülmüş yapılandırmaları alıyoruz (şu an 977). 0–100 arası endeks üç sıralamayı toplar — “yapılandırmaların ne kadarından daha iyi”:

%30
popülerlik: yapılandırmayı alan taraf oyuncularının payı. Bu, oyuncuların kendi oyudur.
%50
galibiyet katkısı: yapılandırmayı kullanan oyuncuların, ortalama takım derecelendirmelerinin öngördüğünden ne kadar daha sık kazandığı. Böylece güçlü oyuncular sevdikleri yapılandırmaları şişirmez; ABD–Rusya dengesi sonucu bozmasın diye taraf ortalamasını çıkarıyoruz, nadir yapılandırmaları da şanslı bir seri onları zirveye taşımasın diye sıfıra doğru çekiyoruz.
%20
verimlilik: verilen hasarın alınan hasara oranı, yapılandırmanın sınıfı içinde sıralanır (tanklar tanklarla, topçu topçuyla).
  • S85+
  • A70+
  • B50+
  • Caltı

Kademe: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — altı. İstatistikler günde iki kez yeniden hesaplanır.

Born2Battle’a giriş yap

Eski sitede Steam ile mi giriş yapıyordun?

Giriş yaptıktan sonra işlem kendiliğinden tamamlanır — sayfa yeniden yüklenmez.