İçeriğe geç

Meta

Dereceli maçların 14 gününde meta endeksine göre en iyi 20 birlik yapılandırması. Oyuncular 3000+: 161 oyuncu, 630 maç.

  1. 1T-15 BarbarisStandart yapılandırmaRusya377 kullanımSeçim%17Galibiyete+2,2 ypHasar / alınan1,9Endeks89S

    Taraf oyuncularının %17 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla

    Beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi

    Hasar oranı 1,9sınıfındaki yapılandırmaların %76 kadarından iyi

    Endeks 89: taraf oyuncularının %17 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla; beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 1,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %76 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 377.

  2. 2VDV Spetsnaz 2Standart yapılandırmaRusya441 kullanımSeçim%20Galibiyete+1,6 ypHasar / alınan0,8Endeks87S

    Taraf oyuncularının %20 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla

    Beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,8sınıfındaki yapılandırmaların %71 kadarından iyi

    Endeks 87: taraf oyuncularının %20 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla; beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi; hasar oranı 0,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %71 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 441.

  3. 3OgnemetchikiStandart yapılandırmaRusya207 kullanımSeçim%10Galibiyete+2,5 ypHasar / alınan0,8Endeks87S

    Taraf oyuncularının %10 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %70 kadarından fazla

    Beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,8sınıfındaki yapılandırmaların %89 kadarından iyi

    Endeks 87: taraf oyuncularının %10 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %70 kadarından fazla; beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 0,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %89 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 207.

  4. 4T-80BVT-80BVM obr. 2018Rusya156 kullanımSeçim%7Galibiyete+2,5 ypHasar / alınan2,4Endeks86S

    Taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %62 kadarından fazla

    Beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi

    Hasar oranı 2,4sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi

    Endeks 86: taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %62 kadarından fazla; beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 2,4 — sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 156.

  5. 5VDV IglaStandart yapılandırmaRusya279 kullanımSeçim%13Galibiyete+2,5 ypHasar / alınan0,6Endeks85S

    Taraf oyuncularının %13 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %78 kadarından fazla

    Beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,6sınıfındaki yapılandırmaların %67 kadarından iyi

    Endeks 85: taraf oyuncularının %13 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %78 kadarından fazla; beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 0,6 — sınıfındaki yapılandırmaların %67 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 279.

  6. 6STTStandart yapılandırmaABD80 kullanımSeçim%32Galibiyete+1 ypHasar / alınan1Endeks85S

    Taraf oyuncularının %32 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla

    Beklenenden +1 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %84 kadarından iyi

    Hasar oranı 1sınıfındaki yapılandırmaların %79 kadarından iyi

    Endeks 85: taraf oyuncularının %32 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla; beklenenden +1 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %84 kadarından iyi; hasar oranı 1 — sınıfındaki yapılandırmaların %79 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 80.

  7. 7VDV Kornet-MStandart yapılandırmaRusya159 kullanımSeçim%7Galibiyete+1,7 ypHasar / alınan1,3Endeks84A

    Taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %63 kadarından fazla

    Beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi

    Hasar oranı 1,3sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi

    Endeks 84: taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %63 kadarından fazla; beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi; hasar oranı 1,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 159.

  8. 8S-300V4 Antey2x 9M82MD missilesRusya302 kullanımSeçim%14Galibiyete+2,8 ypHasar / alınan2,2Endeks83A

    Taraf oyuncularının %14 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %81 kadarından fazla

    Beklenenden +2,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi

    Hasar oranı 2,2sınıfındaki yapılandırmaların %47 kadarından iyi

    Endeks 83: taraf oyuncularının %14 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %81 kadarından fazla; beklenenden +2,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 2,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %47 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 302.

  9. 9Chernye Berety RShGStandart yapılandırmaRusya247 kullanımSeçim%11Galibiyete+1,7 ypHasar / alınan0,7Endeks83A

    Taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %74 kadarından fazla

    Beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %76 kadarından iyi

    Endeks 83: taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %74 kadarından fazla; beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %76 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 247.

  10. 10BMP-3Reactive armorRusya417 kullanımSeçim%19Galibiyete+1,4 ypHasar / alınan1,3Endeks82A

    Taraf oyuncularının %19 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %92 kadarından fazla

    Beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %87 kadarından iyi

    Hasar oranı 1,3sınıfındaki yapılandırmaların %54 kadarından iyi

    Endeks 82: taraf oyuncularının %19 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %92 kadarından fazla; beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %87 kadarından iyi; hasar oranı 1,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %54 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 417.

  11. 11VDV Snaipery 2Standart yapılandırmaRusya159 kullanımSeçim%7Galibiyete+4 ypHasar / alınan0,8Endeks82A

    Taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %63 kadarından fazla

    Beklenenden +4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %100 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,8sınıfındaki yapılandırmaların %65 kadarından iyi

    Endeks 82: taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %63 kadarından fazla; beklenenden +4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %100 kadarından iyi; hasar oranı 0,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %65 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 159.

  12. 12T-72B3Upgraded engineRusya114 kullanımSeçim%5Galibiyete+3 ypHasar / alınan2,1Endeks81A

    Taraf oyuncularının %5 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %53 kadarından fazla

    Beklenenden +3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi

    Hasar oranı 2,1sınıfındaki yapılandırmaların %78 kadarından iyi

    Endeks 81: taraf oyuncularının %5 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %53 kadarından fazla; beklenenden +3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 2,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %78 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 114.

  13. 13TOS-1K-5 reactive armorRusya380 kullanımSeçim%18Galibiyete+0,6 ypHasar / alınan10,6Endeks80A

    Taraf oyuncularının %18 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %89 kadarından fazla

    Beklenenden +0,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %73 kadarından iyi

    Hasar oranı 10,6sınıfındaki yapılandırmaların %82 kadarından iyi

    Endeks 80: taraf oyuncularının %18 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %89 kadarından fazla; beklenenden +0,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %73 kadarından iyi; hasar oranı 10,6 — sınıfındaki yapılandırmaların %82 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 380.

  14. 14Tu-22M3Standart yapılandırmaRusya110 kullanımSeçim%5Galibiyete+1,7 ypHasar / alınan30,3Endeks80A

    Taraf oyuncularının %5 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %51 kadarından fazla

    Beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi

    Hasar oranı 30,3sınıfındaki yapılandırmaların %96 kadarından iyi

    Endeks 80: taraf oyuncularının %5 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %51 kadarından fazla; beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi; hasar oranı 30,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %96 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 110.

  15. 15RosgvardiaStandart yapılandırmaRusya514 kullanımSeçim%24Galibiyete+1,6 ypHasar / alınan0,4Endeks79A

    Taraf oyuncularının %24 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla

    Beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %89 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,4sınıfındaki yapılandırmaların %31 kadarından iyi

    Endeks 79: taraf oyuncularının %24 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla; beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %89 kadarından iyi; hasar oranı 0,4 — sınıfındaki yapılandırmaların %31 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 514.

  16. 16Green Berets FlashStandart yapılandırmaABD62 kullanımSeçim%24Galibiyete+0,9 ypHasar / alınan1,7Endeks79A

    Taraf oyuncularının %24 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %73 kadarından fazla

    Beklenenden +0,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %78 kadarından iyi

    Hasar oranı 1,7sınıfındaki yapılandırmaların %88 kadarından iyi

    Endeks 79: taraf oyuncularının %24 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %73 kadarından fazla; beklenenden +0,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %78 kadarından iyi; hasar oranı 1,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %88 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 62.

  17. 17F-15E Strike Eagle1x AIM-9 + 1x AIM-1202x GBU-56 LJDAM 2000lbEmptyABD52 kullanımSeçim%20Galibiyete+1,3 ypHasar / alınan3,1Endeks79A

    Taraf oyuncularının %20 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %57 kadarından fazla

    Beklenenden +1,3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi

    Hasar oranı 3,1sınıfındaki yapılandırmaların %69 kadarından iyi

    Endeks 79: taraf oyuncularının %20 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %57 kadarından fazla; beklenenden +1,3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 3,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %69 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 52.

  18. 18TOW-2AStandart yapılandırmaABD52 kullanımSeçim%20Galibiyete+1 ypHasar / alınan0,8Endeks79A

    Taraf oyuncularının %20 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %57 kadarından fazla

    Beklenenden +1 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %88 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,8sınıfındaki yapılandırmaların %87 kadarından iyi

    Endeks 79: taraf oyuncularının %20 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %57 kadarından fazla; beklenenden +1 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %88 kadarından iyi; hasar oranı 0,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %87 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 52.

  19. 19KamAZ VDVStandart yapılandırmaRusya533 kullanımSeçim%25Galibiyete+2,4 ypHasar / alınan0Endeks78A

    Taraf oyuncularının %25 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla

    Beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi

    Hasar oranı 0sınıfındaki yapılandırmaların %7 kadarından iyi

    Endeks 78: taraf oyuncularının %25 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla; beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 0 — sınıfındaki yapılandırmaların %7 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 533.

  20. 20Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesRusya72 kullanımSeçim%3Galibiyete+1,9 ypHasar / alınan3,8Endeks78A

    Taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %39 kadarından fazla

    Beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %92 kadarından iyi

    Hasar oranı 3,8sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi

    Endeks 78: taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %39 kadarından fazla; beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %92 kadarından iyi; hasar oranı 3,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 72.

Meta endeksi nasıl çalışır

Yapılandırma, cephanelikte seçilen silah ve modifikasyonlarla bir birliktir: modifikasyonlar aynı birliği farklı oynatır, bu yüzden her yapılandırma ayrı sıralanır ve bir birlik listede birkaç kez yer alabilir. Varsayılan seçimler yapılandırmaya dahil değildir; değişiklik içermeyen yapılandırma “standart”tır, birlik sürümü ise varyantı sayılır.

Elo aralığı, oyuncunun maç öncesindeki kendi derecelendirmesidir: 2000 altı, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. Bir aralık içinde her şey yalnızca o aralığın oyuncularına göre hesaplanır: seçim payı, galibiyet katkısı, taraf ortalamaları. Eşik tüm oyuncular için 100, bir aralık içinde 30 kullanımdır: üst aralıklarda çok daha az oyuncu var.

14 günlük dereceli maçları ve en az 30 kez sahaya sürülmüş yapılandırmaları alıyoruz (şu an 277). 0–100 arası endeks üç sıralamayı toplar — “yapılandırmaların ne kadarından daha iyi”:

%30
popülerlik: yapılandırmayı alan taraf oyuncularının payı. Bu, oyuncuların kendi oyudur.
%50
galibiyet katkısı: yapılandırmayı kullanan oyuncuların, ortalama takım derecelendirmelerinin öngördüğünden ne kadar daha sık kazandığı. Böylece güçlü oyuncular sevdikleri yapılandırmaları şişirmez; ABD–Rusya dengesi sonucu bozmasın diye taraf ortalamasını çıkarıyoruz, nadir yapılandırmaları da şanslı bir seri onları zirveye taşımasın diye sıfıra doğru çekiyoruz.
%20
verimlilik: verilen hasarın alınan hasara oranı, yapılandırmanın sınıfı içinde sıralanır (tanklar tanklarla, topçu topçuyla).
  • S85+
  • A70+
  • B50+
  • Caltı

Kademe: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — altı. İstatistikler günde iki kez yeniden hesaplanır.

Born2Battle’a giriş yap

Eski sitede Steam ile mi giriş yapıyordun?

Giriş yaptıktan sonra işlem kendiliğinden tamamlanır — sayfa yeniden yüklenmez.