İçeriğe geç

Meta

Dereceli maçların 14 gününde meta endeksine göre en iyi 20 birlik yapılandırması. Oyuncular 2000 altı: 33.433 oyuncu, 35.012 maç.

  1. 19K58 KamaGuided, HE warheadsRusya18.232 kullanımSeçim%11Galibiyete+2 ypHasar / alınan10,1Endeks97S

    Taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla

    Beklenenden +2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi

    Hasar oranı 10,1sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi

    Endeks 97: taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla; beklenenden +2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 10,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 18.232.

  2. 2Mi-8AMTSh-VN SapsanEmptyVitebsk ECM system2x LMUR HE missilesRusya10.341 kullanımSeçim%6Galibiyete+3,4 ypHasar / alınan2,3Endeks97S

    Taraf oyuncularının %6 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla

    Beklenenden +3,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi

    Hasar oranı 2,3sınıfındaki yapılandırmaların %93 kadarından iyi

    Endeks 97: taraf oyuncularının %6 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla; beklenenden +3,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 2,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %93 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 10.341.

  3. 3Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesRusya13.532 kullanımSeçim%8Galibiyete+1,9 ypHasar / alınan3,4Endeks96S

    Taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından fazla

    Beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi

    Hasar oranı 3,4sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi

    Endeks 96: taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından fazla; beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 3,4 — sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 13.532.

  4. 4MiG-31KCluster warheadRusya6.792 kullanımSeçim%4Galibiyete+2,5 ypHasar / alınan12,3Endeks96S

    Taraf oyuncularının %4 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla

    Beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi

    Hasar oranı 12,3sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi

    Endeks 96: taraf oyuncularının %4 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla; beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 12,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 6.792.

  5. 5MiG-31BMEmpty2x R-27ET infrared4x KAB-1500 smart bombsECM podsRusya3.295 kullanımSeçim%2Galibiyete+3,9 ypHasar / alınan10,5Endeks96S

    Taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla

    Beklenenden +3,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi

    Hasar oranı 10,5sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi

    Endeks 96: taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla; beklenenden +3,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 10,5 — sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 3.295.

  6. 6VDV Kornet-MStandart yapılandırmaRusya17.408 kullanımSeçim%11Galibiyete+1,4 ypHasar / alınan1,1Endeks95S

    Taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla

    Beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi

    Hasar oranı 1,1sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi

    Endeks 95: taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla; beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi; hasar oranı 1,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 17.408.

  7. 7Su-34Empty1x FAB-3000EmptyRusya3.293 kullanımSeçim%2Galibiyete+3,5 ypHasar / alınan5,5Endeks95S

    Taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla

    Beklenenden +3,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi

    Hasar oranı 5,5sınıfındaki yapılandırmaların %93 kadarından iyi

    Endeks 95: taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla; beklenenden +3,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 5,5 — sınıfındaki yapılandırmaların %93 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 3.293.

  8. 8T-14 ArmataUp-ArmoredRusya8.886 kullanımSeçim%5Galibiyete+1,5 ypHasar / alınan3,2Endeks94S

    Taraf oyuncularının %5 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından fazla

    Beklenenden +1,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi

    Hasar oranı 3,2sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi

    Endeks 94: taraf oyuncularının %5 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından fazla; beklenenden +1,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi; hasar oranı 3,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 8.886.

  9. 9Su-34ECM pods1x FAB-3000EmptyRusya3.688 kullanımSeçim%2Galibiyete+2,6 ypHasar / alınan6,5Endeks94S

    Taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %89 kadarından fazla

    Beklenenden +2,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi

    Hasar oranı 6,5sınıfındaki yapılandırmaların %95 kadarından iyi

    Endeks 94: taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %89 kadarından fazla; beklenenden +2,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 6,5 — sınıfındaki yapılandırmaların %95 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 3.688.

  10. 10Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesEmptyRusya3.135 kullanımSeçim%2Galibiyete+3,3 ypHasar / alınan2,4Endeks94S

    Taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla

    Beklenenden +3,3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi

    Hasar oranı 2,4sınıfındaki yapılandırmaların %93 kadarından iyi

    Endeks 94: taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla; beklenenden +3,3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 2,4 — sınıfındaki yapılandırmaların %93 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 3.135.

  11. 11T-90M RazvedchikStandart yapılandırmaRusya3.033 kullanımSeçim%2Galibiyete+2,6 ypHasar / alınan2,3Endeks94S

    Taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %87 kadarından fazla

    Beklenenden +2,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi

    Hasar oranı 2,3sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi

    Endeks 94: taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %87 kadarından fazla; beklenenden +2,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 2,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 3.033.

  12. 12T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunRusya2.175 kullanımSeçim%1Galibiyete+3 ypHasar / alınan2,4Endeks94S

    Taraf oyuncularının %1 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla

    Beklenenden +3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi

    Hasar oranı 2,4sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi

    Endeks 94: taraf oyuncularının %1 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla; beklenenden +3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 2,4 — sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 2.175.

  13. 13Su-34ECM pods6x ODAB-500 thermobaricEmptyRusya2.093 kullanımSeçim%1Galibiyete+3,6 ypHasar / alınan5,9Endeks94S

    Taraf oyuncularının %1 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla

    Beklenenden +3,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi

    Hasar oranı 5,9sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi

    Endeks 94: taraf oyuncularının %1 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla; beklenenden +3,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 5,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 2.093.

  14. 14MiG-31BMEmpty2x R-73 short range AA4x KAB-1500 smart bombsECM podsRusya1.485 kullanımSeçim%1Galibiyete+3,7 ypHasar / alınan10,2Endeks94S

    Taraf oyuncularının %1 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %81 kadarından fazla

    Beklenenden +3,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi

    Hasar oranı 10,2sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi

    Endeks 94: taraf oyuncularının %1 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %81 kadarından fazla; beklenenden +3,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 10,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.485.

  15. 15VDV Snaipery 2Standart yapılandırmaRusya11.160 kullanımSeçim%7Galibiyete+1,7 ypHasar / alınan0,9Endeks93S

    Taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla

    Beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,9sınıfındaki yapılandırmaların %89 kadarından iyi

    Endeks 93: taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla; beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi; hasar oranı 0,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %89 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 11.160.

  16. 169K58 KamaGuided, clusterRusya5.739 kullanımSeçim%4Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan5,6Endeks93S

    Taraf oyuncularının %4 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %92 kadarından fazla

    Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi

    Hasar oranı 5,6sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi

    Endeks 93: taraf oyuncularının %4 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %92 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi; hasar oranı 5,6 — sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 5.739.

  17. 17Tigr BRShMUp-ArmoredUpgraded engineRusya4.540 kullanımSeçim%3Galibiyete+4,4 ypHasar / alınan0,8Endeks93S

    Taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla

    Beklenenden +4,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %100 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,8sınıfındaki yapılandırmaların %81 kadarından iyi

    Endeks 93: taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla; beklenenden +4,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %100 kadarından iyi; hasar oranı 0,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %81 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 4.540.

  18. 18BARSStandart yapılandırmaRusya43.742 kullanımSeçim%27Galibiyete+1,7 ypHasar / alınan0,7Endeks92S

    Taraf oyuncularının %27 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %100 kadarından fazla

    Beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %77 kadarından iyi

    Endeks 92: taraf oyuncularının %27 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %100 kadarından fazla; beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %77 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 43.742.

  19. 19S-400 TriumphStandart yapılandırmaRusya42.466 kullanımSeçim%26Galibiyete+1 ypHasar / alınan4,7Endeks92S

    Taraf oyuncularının %26 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %100 kadarından fazla

    Beklenenden +1 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %87 kadarından iyi

    Hasar oranı 4,7sınıfındaki yapılandırmaların %90 kadarından iyi

    Endeks 92: taraf oyuncularının %26 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %100 kadarından fazla; beklenenden +1 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %87 kadarından iyi; hasar oranı 4,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %90 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 42.466.

  20. 20PZRK VerbaStandart yapılandırmaRusya40.128 kullanımSeçim%25Galibiyete+0,9 ypHasar / alınan0,9Endeks92S

    Taraf oyuncularının %25 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %100 kadarından fazla

    Beklenenden +0,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %86 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,9sınıfındaki yapılandırmaların %96 kadarından iyi

    Endeks 92: taraf oyuncularının %25 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %100 kadarından fazla; beklenenden +0,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %86 kadarından iyi; hasar oranı 0,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %96 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 40.128.

Meta endeksi nasıl çalışır

Yapılandırma, cephanelikte seçilen silah ve modifikasyonlarla bir birliktir: modifikasyonlar aynı birliği farklı oynatır, bu yüzden her yapılandırma ayrı sıralanır ve bir birlik listede birkaç kez yer alabilir. Varsayılan seçimler yapılandırmaya dahil değildir; değişiklik içermeyen yapılandırma “standart”tır, birlik sürümü ise varyantı sayılır.

Elo aralığı, oyuncunun maç öncesindeki kendi derecelendirmesidir: 2000 altı, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. Bir aralık içinde her şey yalnızca o aralığın oyuncularına göre hesaplanır: seçim payı, galibiyet katkısı, taraf ortalamaları. Eşik tüm oyuncular için 100, bir aralık içinde 30 kullanımdır: üst aralıklarda çok daha az oyuncu var.

14 günlük dereceli maçları ve en az 30 kez sahaya sürülmüş yapılandırmaları alıyoruz (şu an 4029). 0–100 arası endeks üç sıralamayı toplar — “yapılandırmaların ne kadarından daha iyi”:

%30
popülerlik: yapılandırmayı alan taraf oyuncularının payı. Bu, oyuncuların kendi oyudur.
%50
galibiyet katkısı: yapılandırmayı kullanan oyuncuların, ortalama takım derecelendirmelerinin öngördüğünden ne kadar daha sık kazandığı. Böylece güçlü oyuncular sevdikleri yapılandırmaları şişirmez; ABD–Rusya dengesi sonucu bozmasın diye taraf ortalamasını çıkarıyoruz, nadir yapılandırmaları da şanslı bir seri onları zirveye taşımasın diye sıfıra doğru çekiyoruz.
%20
verimlilik: verilen hasarın alınan hasara oranı, yapılandırmanın sınıfı içinde sıralanır (tanklar tanklarla, topçu topçuyla).
  • S85+
  • A70+
  • B50+
  • Caltı

Kademe: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — altı. İstatistikler günde iki kez yeniden hesaplanır.

Born2Battle’a giriş yap

Eski sitede Steam ile mi giriş yapıyordun?

Giriş yaptıktan sonra işlem kendiliğinden tamamlanır — sayfa yeniden yüklenmez.