Meta
Top 20 konfiguracji jednostek według indeksu mety z 14 dni meczów rankingowych. Gracze 2500–3000: 1166 graczy, 4126 meczów.
5
Weapons SquadKonfiguracja standardowaUSA909 występówWybór15%Do wygranych+2,4 ppObr. / otrzym.0,7Indeks93SWybiera ją 15% graczy stronywięcej niż 95% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 97% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 80% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 93: wybiera ją 15% graczy strony — więcej niż 95% konfiguracji strony; wygrywa o +2,4 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 97% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 80% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 909.
7
TOW-2AKonfiguracja standardowaUSA537 występówWybór9%Do wygranych+1,8 ppObr. / otrzym.0,9Indeks92SWybiera ją 9% graczy stronywięcej niż 88% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 94% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,9lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 92: wybiera ją 9% graczy strony — więcej niż 88% konfiguracji strony; wygrywa o +1,8 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 94% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,9 — lepiej niż 93% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 537.
13
Assaultmen SRAWKonfiguracja standardowaUSA517 występówWybór9%Do wygranych+3,7 ppObr. / otrzym.0,7Indeks90SWybiera ją 9% graczy stronywięcej niż 87% konfiguracji strony
Wygrywa o +3,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 99% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,7lepiej niż 70% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 9% graczy strony — więcej niż 87% konfiguracji strony; wygrywa o +3,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 99% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,7 — lepiej niż 70% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 517.
14
AB Recce NGSWKonfiguracja standardowaUSA449 występówWybór8%Do wygranych+2,1 ppObr. / otrzym.1Indeks90SWybiera ją 8% graczy stronywięcej niż 84% konfiguracji strony
Wygrywa o +2,1 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 96% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 1lepiej niż 82% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 90: wybiera ją 8% graczy strony — więcej niż 84% konfiguracji strony; wygrywa o +2,1 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 96% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1 — lepiej niż 82% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 449.
15
Stinger teamKonfiguracja standardowaUSA1133 występyWybór19%Do wygranych+1,7 ppObr. / otrzym.0,6Indeks89SWybiera ją 19% graczy stronywięcej niż 97% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 92% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 0,6lepiej niż 67% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 89: wybiera ją 19% graczy strony — więcej niż 97% konfiguracji strony; wygrywa o +1,7 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 92% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 0,6 — lepiej niż 67% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 1133.
16
Rangers JavelinKonfiguracja standardowaUSA638 występówWybór11%Do wygranych+1,2 ppObr. / otrzym.1Indeks89SWybiera ją 11% graczy stronywięcej niż 90% konfiguracji strony
Wygrywa o +1,2 pp częściej, niż oczekiwanolepiej niż 86% konfiguracji strony
Stosunek obrażeń 1lepiej niż 95% konfiguracji w swojej klasie
Indeks 89: wybiera ją 11% graczy strony — więcej niż 90% konfiguracji strony; wygrywa o +1,2 pp częściej, niż oczekiwano — lepiej niż 86% konfiguracji strony; stosunek obrażeń 1 — lepiej niż 95% konfiguracji w swojej klasie. Występy w tym okresie: 638.
Jak działa indeks mety
Konfiguracja to jednostka z uzbrojeniem i modyfikacjami wybranymi w zbrojowni: modyfikacje sprawiają, że ta sama jednostka gra inaczej, więc każda konfiguracja jest oceniana osobno, a jedna jednostka może pojawić się w topie kilka razy. Domyślne wybory nie należą do konfiguracji; konfiguracja bez zmian to „standardowa”, a wersja jednostki liczy się jako jej wariant.
Przedział Elo to ranking samego gracza przed meczem: poniżej 2000, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. W przedziale wszystko jest liczone tylko z jego graczy: odsetek wyborów, wkład w wygrane, średnie strony. Próg to 100 występów dla wszystkich graczy i 30 w przedziale: w wyższych przedziałach graczy jest znacznie mniej.
Bierzemy mecze rankingowe z 14 dni i konfiguracje wystawione co najmniej 30 razy (obecnie 977). Indeks 0–100 sumuje trzy pozycje — „lepsza niż jaki odsetek konfiguracji”:
- 30%
- popularność: odsetek graczy strony, którzy wybrali konfigurację. To głos samych graczy.
- 50%
- wkład w wygrane: o ile częściej wygrywają gracze z tą konfiguracją, niż przewidywały średnie rankingi drużyn. Dzięki temu silni gracze nie zawyżają ulubionych konfiguracji; odejmujemy średnią strony, żeby balans USA–Rosja nie zniekształcał wyniku, a rzadkie konfiguracje przyciągamy do zera, żeby szczęśliwa seria nie wyniosła ich na szczyt.
- 20%
- efektywność: stosunek zadanych obrażeń do otrzymanych, porównywany w obrębie klasy konfiguracji (czołgi z czołgami, artyleria z artylerią).
- S85+
- A70+
- B50+
- Cponiżej
Tier: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — poniżej. Statystyki są przeliczane dwa razy na dobę.
