İçeriğe geç

Meta

Dereceli maçların 14 gününde meta endeksine göre en iyi 20 birlik yapılandırması. Oyuncular 2500–3000: 1.166 oyuncu, 4.126 maç.

  1. 5Weapons SquadStandart yapılandırmaABD909 kullanımSeçim%15Galibiyete+2,4 ypHasar / alınan0,7Endeks93S

    Taraf oyuncularının %15 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla

    Beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %80 kadarından iyi

    Endeks 93: taraf oyuncularının %15 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla; beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %80 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 909.

  2. 7TOW-2AStandart yapılandırmaABD537 kullanımSeçim%9Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan0,9Endeks92S

    Taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla

    Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,9sınıfındaki yapılandırmaların %93 kadarından iyi

    Endeks 92: taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 0,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %93 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 537.

  3. 13Assaultmen SRAWStandart yapılandırmaABD517 kullanımSeçim%9Galibiyete+3,7 ypHasar / alınan0,7Endeks90S

    Taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %87 kadarından fazla

    Beklenenden +3,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %70 kadarından iyi

    Endeks 90: taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %87 kadarından fazla; beklenenden +3,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %70 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 517.

  4. 14AB Recce NGSWStandart yapılandırmaABD449 kullanımSeçim%8Galibiyete+2,1 ypHasar / alınan1Endeks90S

    Taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla

    Beklenenden +2,1 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi

    Hasar oranı 1sınıfındaki yapılandırmaların %82 kadarından iyi

    Endeks 90: taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla; beklenenden +2,1 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 1 — sınıfındaki yapılandırmaların %82 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 449.

  5. 15Stinger teamStandart yapılandırmaABD1.133 kullanımSeçim%19Galibiyete+1,7 ypHasar / alınan0,6Endeks89S

    Taraf oyuncularının %19 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından fazla

    Beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %92 kadarından iyi

    Hasar oranı 0,6sınıfındaki yapılandırmaların %67 kadarından iyi

    Endeks 89: taraf oyuncularının %19 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından fazla; beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %92 kadarından iyi; hasar oranı 0,6 — sınıfındaki yapılandırmaların %67 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.133.

  6. 16Rangers JavelinStandart yapılandırmaABD638 kullanımSeçim%11Galibiyete+1,2 ypHasar / alınan1Endeks89S

    Taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla

    Beklenenden +1,2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %86 kadarından iyi

    Hasar oranı 1sınıfındaki yapılandırmaların %95 kadarından iyi

    Endeks 89: taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla; beklenenden +1,2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %86 kadarından iyi; hasar oranı 1 — sınıfındaki yapılandırmaların %95 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 638.

Meta endeksi nasıl çalışır

Yapılandırma, cephanelikte seçilen silah ve modifikasyonlarla bir birliktir: modifikasyonlar aynı birliği farklı oynatır, bu yüzden her yapılandırma ayrı sıralanır ve bir birlik listede birkaç kez yer alabilir. Varsayılan seçimler yapılandırmaya dahil değildir; değişiklik içermeyen yapılandırma “standart”tır, birlik sürümü ise varyantı sayılır.

Elo aralığı, oyuncunun maç öncesindeki kendi derecelendirmesidir: 2000 altı, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. Bir aralık içinde her şey yalnızca o aralığın oyuncularına göre hesaplanır: seçim payı, galibiyet katkısı, taraf ortalamaları. Eşik tüm oyuncular için 100, bir aralık içinde 30 kullanımdır: üst aralıklarda çok daha az oyuncu var.

14 günlük dereceli maçları ve en az 30 kez sahaya sürülmüş yapılandırmaları alıyoruz (şu an 977). 0–100 arası endeks üç sıralamayı toplar — “yapılandırmaların ne kadarından daha iyi”:

%30
popülerlik: yapılandırmayı alan taraf oyuncularının payı. Bu, oyuncuların kendi oyudur.
%50
galibiyet katkısı: yapılandırmayı kullanan oyuncuların, ortalama takım derecelendirmelerinin öngördüğünden ne kadar daha sık kazandığı. Böylece güçlü oyuncular sevdikleri yapılandırmaları şişirmez; ABD–Rusya dengesi sonucu bozmasın diye taraf ortalamasını çıkarıyoruz, nadir yapılandırmaları da şanslı bir seri onları zirveye taşımasın diye sıfıra doğru çekiyoruz.
%20
verimlilik: verilen hasarın alınan hasara oranı, yapılandırmanın sınıfı içinde sıralanır (tanklar tanklarla, topçu topçuyla).
  • S85+
  • A70+
  • B50+
  • Caltı

Kademe: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — altı. İstatistikler günde iki kez yeniden hesaplanır.

Born2Battle’a giriş yap

Eski sitede Steam ile mi giriş yapıyordun?

Giriş yaptıktan sonra işlem kendiliğinden tamamlanır — sayfa yeniden yüklenmez.