Meta
Dereceli maçların 14 gününde meta endeksine göre en iyi 20 birlik yapılandırması. Oyuncular 2500–3000: 1.166 oyuncu, 4.126 maç.
1
9K58 KamaGuided, HE warheadsRusya3.211 kullanımSeçim%35Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan20,1Endeks96STaraf oyuncularının %35 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla
Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi
Hasar oranı 20,1sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi
Endeks 96: taraf oyuncularının %35 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 20,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 3.211.
2
MiG-31KCluster warheadRusya1.018 kullanımSeçim%11Galibiyete+2,8 ypHasar / alınan17Endeks96STaraf oyuncularının %11 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla
Beklenenden +2,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi
Hasar oranı 17sınıfındaki yapılandırmaların %96 kadarından iyi
Endeks 96: taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla; beklenenden +2,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 17 — sınıfındaki yapılandırmaların %96 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.018.
3
BARSStandart yapılandırmaRusya3.997 kullanımSeçim%43Galibiyete+2 ypHasar / alınan0,7Endeks94STaraf oyuncularının %43 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla
Beklenenden +2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi
Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %81 kadarından iyi
Endeks 94: taraf oyuncularının %43 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla; beklenenden +2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %81 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 3.997.
4
PZRK VerbaStandart yapılandırmaRusya1.978 kullanımSeçim%21Galibiyete+1,9 ypHasar / alınan0,8Endeks94STaraf oyuncularının %21 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından fazla
Beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi
Hasar oranı 0,8sınıfındaki yapılandırmaların %85 kadarından iyi
Endeks 94: taraf oyuncularının %21 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından fazla; beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 0,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %85 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.978.
6
T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunRusya841 kullanımSeçim%9Galibiyete+1,6 ypHasar / alınan2,9Endeks93STaraf oyuncularının %9 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %87 kadarından fazla
Beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi
Hasar oranı 2,9sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi
Endeks 93: taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %87 kadarından fazla; beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 2,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 841.
8
TOS-1Standart yapılandırmaRusya1.286 kullanımSeçim%14Galibiyete+1,5 ypHasar / alınan9,2Endeks91STaraf oyuncularının %14 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla
Beklenenden +1,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi
Hasar oranı 9,2sınıfındaki yapılandırmaların %84 kadarından iyi
Endeks 91: taraf oyuncularının %14 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla; beklenenden +1,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi; hasar oranı 9,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %84 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.286.
9
Tigr BRShMUp-ArmoredUpgraded engineRusya1.241 kullanımSeçim%13Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan0,9Endeks91STaraf oyuncularının %13 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla
Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi
Hasar oranı 0,9sınıfındaki yapılandırmaların %77 kadarından iyi
Endeks 91: taraf oyuncularının %13 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi; hasar oranı 0,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %77 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.241.
10
9K512 Uragan-1M300mm, HE warheadsRusya725 kullanımSeçim%8Galibiyete+1,4 ypHasar / alınan30Endeks91STaraf oyuncularının %8 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %86 kadarından fazla
Beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi
Hasar oranı 30sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi
Endeks 91: taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %86 kadarından fazla; beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi; hasar oranı 30 — sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 725.
11
T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunOptronic systemRusya723 kullanımSeçim%8Galibiyete+1,3 ypHasar / alınan3,2Endeks91STaraf oyuncularının %8 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %86 kadarından fazla
Beklenenden +1,3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi
Hasar oranı 3,2sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi
Endeks 91: taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %86 kadarından fazla; beklenenden +1,3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi; hasar oranı 3,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 723.
12
T-90M RazvedchikOptronic systemRusya366 kullanımSeçim%4Galibiyete+2,3 ypHasar / alınan3Endeks91STaraf oyuncularının %4 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %73 kadarından fazla
Beklenenden +2,3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi
Hasar oranı 3sınıfındaki yapılandırmaların %98 kadarından iyi
Endeks 91: taraf oyuncularının %4 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %73 kadarından fazla; beklenenden +2,3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 3 — sınıfındaki yapılandırmaların %98 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 366.
17
Uran-912x RPO-M Shmel thermobaric12x RPO-M Shmel thermobaricRusya1.320 kullanımSeçim%14Galibiyete+2,2 ypHasar / alınan1,3Endeks88STaraf oyuncularının %14 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından fazla
Beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi
Hasar oranı 1,3sınıfındaki yapılandırmaların %55 kadarından iyi
Endeks 88: taraf oyuncularının %14 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından fazla; beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 1,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %55 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.320.
18
Su-34ECM pods6x ODAB-500 thermobaricEmptyRusya552 kullanımSeçim%6Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan6Endeks88STaraf oyuncularının %6 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %81 kadarından fazla
Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi
Hasar oranı 6sınıfındaki yapılandırmaların %85 kadarından iyi
Endeks 88: taraf oyuncularının %6 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %81 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 6 — sınıfındaki yapılandırmaların %85 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 552.
19
9K58 KamaUp-Armored + SmokeGuided, HE warheadsRusya265 kullanımSeçim%3Galibiyete+2,4 ypHasar / alınan21,1Endeks88STaraf oyuncularının %3 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %66 kadarından fazla
Beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi
Hasar oranı 21,1sınıfındaki yapılandırmaların %95 kadarından iyi
Endeks 88: taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %66 kadarından fazla; beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 21,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %95 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 265.
20
Ingenery Shturmoviki 2Standart yapılandırmaRusya1.592 kullanımSeçim%17Galibiyete+1,8 ypHasar / alınan0,5Endeks87STaraf oyuncularının %17 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla
Beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi
Hasar oranı 0,5sınıfındaki yapılandırmaların %57 kadarından iyi
Endeks 87: taraf oyuncularının %17 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla; beklenenden +1,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi; hasar oranı 0,5 — sınıfındaki yapılandırmaların %57 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.592.
Meta endeksi nasıl çalışır
Yapılandırma, cephanelikte seçilen silah ve modifikasyonlarla bir birliktir: modifikasyonlar aynı birliği farklı oynatır, bu yüzden her yapılandırma ayrı sıralanır ve bir birlik listede birkaç kez yer alabilir. Varsayılan seçimler yapılandırmaya dahil değildir; değişiklik içermeyen yapılandırma “standart”tır, birlik sürümü ise varyantı sayılır.
Elo aralığı, oyuncunun maç öncesindeki kendi derecelendirmesidir: 2000 altı, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. Bir aralık içinde her şey yalnızca o aralığın oyuncularına göre hesaplanır: seçim payı, galibiyet katkısı, taraf ortalamaları. Eşik tüm oyuncular için 100, bir aralık içinde 30 kullanımdır: üst aralıklarda çok daha az oyuncu var.
14 günlük dereceli maçları ve en az 30 kez sahaya sürülmüş yapılandırmaları alıyoruz (şu an 977). 0–100 arası endeks üç sıralamayı toplar — “yapılandırmaların ne kadarından daha iyi”:
- %30
- popülerlik: yapılandırmayı alan taraf oyuncularının payı. Bu, oyuncuların kendi oyudur.
- %50
- galibiyet katkısı: yapılandırmayı kullanan oyuncuların, ortalama takım derecelendirmelerinin öngördüğünden ne kadar daha sık kazandığı. Böylece güçlü oyuncular sevdikleri yapılandırmaları şişirmez; ABD–Rusya dengesi sonucu bozmasın diye taraf ortalamasını çıkarıyoruz, nadir yapılandırmaları da şanslı bir seri onları zirveye taşımasın diye sıfıra doğru çekiyoruz.
- %20
- verimlilik: verilen hasarın alınan hasara oranı, yapılandırmanın sınıfı içinde sıralanır (tanklar tanklarla, topçu topçuyla).
- S85+
- A70+
- B50+
- Caltı
Kademe: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — altı. İstatistikler günde iki kez yeniden hesaplanır.
