Meta
Dereceli maçların 14 gününde meta endeksine göre en iyi 20 birlik yapılandırması. Oyuncular 3000+: 161 oyuncu, 630 maç.
1
T-15 BarbarisStandart yapılandırmaRusya377 kullanımSeçim%17Galibiyete+2,2 ypHasar / alınan1,9Endeks89STaraf oyuncularının %17 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla
Beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi
Hasar oranı 1,9sınıfındaki yapılandırmaların %76 kadarından iyi
Endeks 89: taraf oyuncularının %17 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla; beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından iyi; hasar oranı 1,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %76 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 377.
2
VDV Spetsnaz 2Standart yapılandırmaRusya441 kullanımSeçim%20Galibiyete+1,6 ypHasar / alınan0,8Endeks87STaraf oyuncularının %20 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla
Beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi
Hasar oranı 0,8sınıfındaki yapılandırmaların %71 kadarından iyi
Endeks 87: taraf oyuncularının %20 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla; beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi; hasar oranı 0,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %71 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 441.
3
OgnemetchikiStandart yapılandırmaRusya207 kullanımSeçim%10Galibiyete+2,5 ypHasar / alınan0,8Endeks87STaraf oyuncularının %10 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %70 kadarından fazla
Beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi
Hasar oranı 0,8sınıfındaki yapılandırmaların %89 kadarından iyi
Endeks 87: taraf oyuncularının %10 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %70 kadarından fazla; beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 0,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %89 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 207.
4
T-80BVT-80BVM obr. 2018Rusya156 kullanımSeçim%7Galibiyete+2,5 ypHasar / alınan2,4Endeks86STaraf oyuncularının %7 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %62 kadarından fazla
Beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi
Hasar oranı 2,4sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi
Endeks 86: taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %62 kadarından fazla; beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 2,4 — sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 156.
5
VDV IglaStandart yapılandırmaRusya279 kullanımSeçim%13Galibiyete+2,5 ypHasar / alınan0,6Endeks85STaraf oyuncularının %13 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %78 kadarından fazla
Beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi
Hasar oranı 0,6sınıfındaki yapılandırmaların %67 kadarından iyi
Endeks 85: taraf oyuncularının %13 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %78 kadarından fazla; beklenenden +2,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 0,6 — sınıfındaki yapılandırmaların %67 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 279.
7
VDV Kornet-MStandart yapılandırmaRusya159 kullanımSeçim%7Galibiyete+1,7 ypHasar / alınan1,3Endeks84ATaraf oyuncularının %7 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %63 kadarından fazla
Beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi
Hasar oranı 1,3sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi
Endeks 84: taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %63 kadarından fazla; beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi; hasar oranı 1,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 159.
8
S-300V4 Antey2x 9M82MD missilesRusya302 kullanımSeçim%14Galibiyete+2,8 ypHasar / alınan2,2Endeks83ATaraf oyuncularının %14 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %81 kadarından fazla
Beklenenden +2,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi
Hasar oranı 2,2sınıfındaki yapılandırmaların %47 kadarından iyi
Endeks 83: taraf oyuncularının %14 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %81 kadarından fazla; beklenenden +2,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 2,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %47 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 302.
9
Chernye Berety RShGStandart yapılandırmaRusya247 kullanımSeçim%11Galibiyete+1,7 ypHasar / alınan0,7Endeks83ATaraf oyuncularının %11 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %74 kadarından fazla
Beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi
Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %76 kadarından iyi
Endeks 83: taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %74 kadarından fazla; beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %76 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 247.
10
BMP-3Reactive armorRusya417 kullanımSeçim%19Galibiyete+1,4 ypHasar / alınan1,3Endeks82ATaraf oyuncularının %19 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %92 kadarından fazla
Beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %87 kadarından iyi
Hasar oranı 1,3sınıfındaki yapılandırmaların %54 kadarından iyi
Endeks 82: taraf oyuncularının %19 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %92 kadarından fazla; beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %87 kadarından iyi; hasar oranı 1,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %54 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 417.
11
VDV Snaipery 2Standart yapılandırmaRusya159 kullanımSeçim%7Galibiyete+4 ypHasar / alınan0,8Endeks82ATaraf oyuncularının %7 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %63 kadarından fazla
Beklenenden +4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %100 kadarından iyi
Hasar oranı 0,8sınıfındaki yapılandırmaların %65 kadarından iyi
Endeks 82: taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %63 kadarından fazla; beklenenden +4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %100 kadarından iyi; hasar oranı 0,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %65 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 159.
12
T-72B3Upgraded engineRusya114 kullanımSeçim%5Galibiyete+3 ypHasar / alınan2,1Endeks81ATaraf oyuncularının %5 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %53 kadarından fazla
Beklenenden +3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi
Hasar oranı 2,1sınıfındaki yapılandırmaların %78 kadarından iyi
Endeks 81: taraf oyuncularının %5 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %53 kadarından fazla; beklenenden +3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 2,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %78 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 114.
13
TOS-1K-5 reactive armorRusya380 kullanımSeçim%18Galibiyete+0,6 ypHasar / alınan10,6Endeks80ATaraf oyuncularının %18 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %89 kadarından fazla
Beklenenden +0,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %73 kadarından iyi
Hasar oranı 10,6sınıfındaki yapılandırmaların %82 kadarından iyi
Endeks 80: taraf oyuncularının %18 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %89 kadarından fazla; beklenenden +0,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %73 kadarından iyi; hasar oranı 10,6 — sınıfındaki yapılandırmaların %82 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 380.
14
Tu-22M3Standart yapılandırmaRusya110 kullanımSeçim%5Galibiyete+1,7 ypHasar / alınan30,3Endeks80ATaraf oyuncularının %5 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %51 kadarından fazla
Beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi
Hasar oranı 30,3sınıfındaki yapılandırmaların %96 kadarından iyi
Endeks 80: taraf oyuncularının %5 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %51 kadarından fazla; beklenenden +1,7 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi; hasar oranı 30,3 — sınıfındaki yapılandırmaların %96 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 110.
15
RosgvardiaStandart yapılandırmaRusya514 kullanımSeçim%24Galibiyete+1,6 ypHasar / alınan0,4Endeks79ATaraf oyuncularının %24 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla
Beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %89 kadarından iyi
Hasar oranı 0,4sınıfındaki yapılandırmaların %31 kadarından iyi
Endeks 79: taraf oyuncularının %24 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından fazla; beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %89 kadarından iyi; hasar oranı 0,4 — sınıfındaki yapılandırmaların %31 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 514.
19
KamAZ VDVStandart yapılandırmaRusya533 kullanımSeçim%25Galibiyete+2,4 ypHasar / alınan0Endeks78ATaraf oyuncularının %25 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla
Beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi
Hasar oranı 0sınıfındaki yapılandırmaların %7 kadarından iyi
Endeks 78: taraf oyuncularının %25 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla; beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 0 — sınıfındaki yapılandırmaların %7 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 533.
20
Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesRusya72 kullanımSeçim%3Galibiyete+1,9 ypHasar / alınan3,8Endeks78ATaraf oyuncularının %3 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %39 kadarından fazla
Beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %92 kadarından iyi
Hasar oranı 3,8sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi
Endeks 78: taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %39 kadarından fazla; beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %92 kadarından iyi; hasar oranı 3,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 72.
Meta endeksi nasıl çalışır
Yapılandırma, cephanelikte seçilen silah ve modifikasyonlarla bir birliktir: modifikasyonlar aynı birliği farklı oynatır, bu yüzden her yapılandırma ayrı sıralanır ve bir birlik listede birkaç kez yer alabilir. Varsayılan seçimler yapılandırmaya dahil değildir; değişiklik içermeyen yapılandırma “standart”tır, birlik sürümü ise varyantı sayılır.
Elo aralığı, oyuncunun maç öncesindeki kendi derecelendirmesidir: 2000 altı, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. Bir aralık içinde her şey yalnızca o aralığın oyuncularına göre hesaplanır: seçim payı, galibiyet katkısı, taraf ortalamaları. Eşik tüm oyuncular için 100, bir aralık içinde 30 kullanımdır: üst aralıklarda çok daha az oyuncu var.
14 günlük dereceli maçları ve en az 30 kez sahaya sürülmüş yapılandırmaları alıyoruz (şu an 277). 0–100 arası endeks üç sıralamayı toplar — “yapılandırmaların ne kadarından daha iyi”:
- %30
- popülerlik: yapılandırmayı alan taraf oyuncularının payı. Bu, oyuncuların kendi oyudur.
- %50
- galibiyet katkısı: yapılandırmayı kullanan oyuncuların, ortalama takım derecelendirmelerinin öngördüğünden ne kadar daha sık kazandığı. Böylece güçlü oyuncular sevdikleri yapılandırmaları şişirmez; ABD–Rusya dengesi sonucu bozmasın diye taraf ortalamasını çıkarıyoruz, nadir yapılandırmaları da şanslı bir seri onları zirveye taşımasın diye sıfıra doğru çekiyoruz.
- %20
- verimlilik: verilen hasarın alınan hasara oranı, yapılandırmanın sınıfı içinde sıralanır (tanklar tanklarla, topçu topçuyla).
- S85+
- A70+
- B50+
- Caltı
Kademe: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — altı. İstatistikler günde iki kez yeniden hesaplanır.
