Meta
Dereceli maçların 14 gününde meta endeksine göre en iyi 20 birlik yapılandırması. Oyuncular 2000–2500: 9.489 oyuncu, 18.528 maç.
1
9K58 KamaGuided, HE warheadsRusya14.096 kullanımSeçim%22Galibiyete+1,9 ypHasar / alınan14,7Endeks97STaraf oyuncularının %22 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla
Beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi
Hasar oranı 14,7sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi
Endeks 97: taraf oyuncularının %22 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla; beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi; hasar oranı 14,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 14.096.
2
MiG-31BMEmpty2x R-27ET infrared4x KAB-1500 smart bombsECM podsRusya4.777 kullanımSeçim%8Galibiyete+3 ypHasar / alınan10,5Endeks97STaraf oyuncularının %8 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından fazla
Beklenenden +3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi
Hasar oranı 10,5sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi
Endeks 97: taraf oyuncularının %8 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından fazla; beklenenden +3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 10,5 — sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 4.777.
3
VDV KornetStandart yapılandırmaRusya6.674 kullanımSeçim%11Galibiyete+1,9 ypHasar / alınan0,9Endeks96STaraf oyuncularının %11 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından fazla
Beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi
Hasar oranı 0,9sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi
Endeks 96: taraf oyuncularının %11 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından fazla; beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 0,9 — sınıfındaki yapılandırmaların %94 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 6.674.
4
Mi-28NM Mikhalych4x LMUR HE missilesEmptyRusya3.263 kullanımSeçim%5Galibiyete+2,2 ypHasar / alınan2,4Endeks94STaraf oyuncularının %5 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla
Beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi
Hasar oranı 2,4sınıfındaki yapılandırmaların %90 kadarından iyi
Endeks 94: taraf oyuncularının %5 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından fazla; beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 2,4 — sınıfındaki yapılandırmaların %90 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 3.263.
5
T-90M RazvedchikKord Heavy machine gunRusya2.274 kullanımSeçim%4Galibiyete+1,9 ypHasar / alınan2,6Endeks94STaraf oyuncularının %4 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla
Beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi
Hasar oranı 2,6sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi
Endeks 94: taraf oyuncularının %4 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %88 kadarından fazla; beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %95 kadarından iyi; hasar oranı 2,6 — sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 2.274.
6
T-90MKord Heavy machine gunArena APSRusya1.627 kullanımSeçim%3Galibiyete+2,4 ypHasar / alınan2,8Endeks94STaraf oyuncularının %3 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla
Beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi
Hasar oranı 2,8sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi
Endeks 94: taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla; beklenenden +2,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %98 kadarından iyi; hasar oranı 2,8 — sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.627.
7
Mi-8AMTSh-VN SapsanEmptyVitebsk ECM system2x LMUR HE missilesRusya12.068 kullanımSeçim%19Galibiyete+1,3 ypHasar / alınan2,4Endeks93STaraf oyuncularının %19 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla
Beklenenden +1,3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi
Hasar oranı 2,4sınıfındaki yapılandırmaların %91 kadarından iyi
Endeks 93: taraf oyuncularının %19 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla; beklenenden +1,3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %90 kadarından iyi; hasar oranı 2,4 — sınıfındaki yapılandırmaların %91 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 12.068.
8
MiG-31BMEmpty2x R-73 short range AA4x KAB-1500 smart bombsECM podsRusya1.825 kullanımSeçim%3Galibiyete+2 ypHasar / alınan10Endeks93STaraf oyuncularının %3 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %85 kadarından fazla
Beklenenden +2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi
Hasar oranı 10sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi
Endeks 93: taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %85 kadarından fazla; beklenenden +2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 10 — sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.825.
9
Su-34ECM pods6x ODAB-500 thermobaricEmptyRusya1.590 kullanımSeçim%3Galibiyete+2,8 ypHasar / alınan6,1Endeks93STaraf oyuncularının %3 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla
Beklenenden +2,8 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi
Hasar oranı 6,1sınıfındaki yapılandırmaların %92 kadarından iyi
Endeks 93: taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %84 kadarından fazla; beklenenden +2,8 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından iyi; hasar oranı 6,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %92 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.590.
10
VDV Kornet-MStandart yapılandırmaRusya5.403 kullanımSeçim%9Galibiyete+1 ypHasar / alınan1,2Endeks92STaraf oyuncularının %9 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla
Beklenenden +1 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %86 kadarından iyi
Hasar oranı 1,2sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi
Endeks 92: taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla; beklenenden +1 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %86 kadarından iyi; hasar oranı 1,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %100 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 5.403.
11
TOS-1Standart yapılandırmaRusya5.947 kullanımSeçim%9Galibiyete+1,2 ypHasar / alınan7,7Endeks91STaraf oyuncularının %9 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla
Beklenenden +1,2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %88 kadarından iyi
Hasar oranı 7,7sınıfındaki yapılandırmaların %89 kadarından iyi
Endeks 91: taraf oyuncularının %9 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından fazla; beklenenden +1,2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %88 kadarından iyi; hasar oranı 7,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %89 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 5.947.
12
MiG-31KCluster warheadRusya4.464 kullanımSeçim%7Galibiyete+1 ypHasar / alınan15,4Endeks91STaraf oyuncularının %7 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %94 kadarından fazla
Beklenenden +1 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %86 kadarından iyi
Hasar oranı 15,4sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi
Endeks 91: taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %94 kadarından fazla; beklenenden +1 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %86 kadarından iyi; hasar oranı 15,4 — sınıfındaki yapılandırmaların %99 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 4.464.
13
Tigr BRShMUp-ArmoredUpgraded engineRusya4.245 kullanımSeçim%7Galibiyete+2,3 ypHasar / alınan0,7Endeks91STaraf oyuncularının %7 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla
Beklenenden +2,3 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi
Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %72 kadarından iyi
Endeks 91: taraf oyuncularının %7 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından fazla; beklenenden +2,3 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %72 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 4.245.
14
Su-34ECM pods1x FAB-3000EmptyRusya2.695 kullanımSeçim%4Galibiyete+1,5 ypHasar / alınan6,6Endeks91STaraf oyuncularının %4 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %89 kadarından fazla
Beklenenden +1,5 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %92 kadarından iyi
Hasar oranı 6,6sınıfındaki yapılandırmaların %92 kadarından iyi
Endeks 91: taraf oyuncularının %4 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %89 kadarından fazla; beklenenden +1,5 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %92 kadarından iyi; hasar oranı 6,6 — sınıfındaki yapılandırmaların %92 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 2.695.
16
MiG-31BMEmpty2x R-77 medium range AA4x KAB-1500 smart bombsECM podsRusya1.205 kullanımSeçim%2Galibiyete+1,9 ypHasar / alınan10,7Endeks91STaraf oyuncularının %2 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %80 kadarından fazla
Beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi
Hasar oranı 10,7sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi
Endeks 91: taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %80 kadarından fazla; beklenenden +1,9 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 10,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %97 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.205.
17
VDV IglaStandart yapılandırmaRusya11.371 kullanımSeçim%18Galibiyete+1,4 ypHasar / alınan0,7Endeks90STaraf oyuncularının %18 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla
Beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi
Hasar oranı 0,7sınıfındaki yapılandırmaların %75 kadarından iyi
Endeks 90: taraf oyuncularının %18 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %99 kadarından fazla; beklenenden +1,4 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %91 kadarından iyi; hasar oranı 0,7 — sınıfındaki yapılandırmaların %75 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 11.371.
18
9K58 KamaGuided, clusterRusya2.013 kullanımSeçim%3Galibiyete+1,6 ypHasar / alınan8,1Endeks90STaraf oyuncularının %3 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %86 kadarından fazla
Beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi
Hasar oranı 8,1sınıfındaki yapılandırmaların %90 kadarından iyi
Endeks 90: taraf oyuncularının %3 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %86 kadarından fazla; beklenenden +1,6 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %93 kadarından iyi; hasar oranı 8,1 — sınıfındaki yapılandırmaların %90 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 2.013.
19
Su-34Empty6x ODAB-500 thermobaricEmptyRusya1.336 kullanımSeçim%2Galibiyete+2 ypHasar / alınan5,2Endeks90STaraf oyuncularının %2 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %82 kadarından fazla
Beklenenden +2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi
Hasar oranı 5,2sınıfındaki yapılandırmaların %89 kadarından iyi
Endeks 90: taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %82 kadarından fazla; beklenenden +2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %96 kadarından iyi; hasar oranı 5,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %89 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.336.
20
TOS-1K-5 reactive armorRusya1.003 kullanımSeçim%2Galibiyete+2,2 ypHasar / alınan8,2Endeks90STaraf oyuncularının %2 kadarı seçiyortarafın yapılandırmalarının %78 kadarından fazla
Beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyortarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi
Hasar oranı 8,2sınıfındaki yapılandırmaların %91 kadarından iyi
Endeks 90: taraf oyuncularının %2 kadarı seçiyor — tarafın yapılandırmalarının %78 kadarından fazla; beklenenden +2,2 yp daha sık kazanıyor — tarafın yapılandırmalarının %97 kadarından iyi; hasar oranı 8,2 — sınıfındaki yapılandırmaların %91 kadarından iyi. Dönemdeki kullanım: 1.003.
Meta endeksi nasıl çalışır
Yapılandırma, cephanelikte seçilen silah ve modifikasyonlarla bir birliktir: modifikasyonlar aynı birliği farklı oynatır, bu yüzden her yapılandırma ayrı sıralanır ve bir birlik listede birkaç kez yer alabilir. Varsayılan seçimler yapılandırmaya dahil değildir; değişiklik içermeyen yapılandırma “standart”tır, birlik sürümü ise varyantı sayılır.
Elo aralığı, oyuncunun maç öncesindeki kendi derecelendirmesidir: 2000 altı, 2000–2500, 2500–3000, 3000+. Bir aralık içinde her şey yalnızca o aralığın oyuncularına göre hesaplanır: seçim payı, galibiyet katkısı, taraf ortalamaları. Eşik tüm oyuncular için 100, bir aralık içinde 30 kullanımdır: üst aralıklarda çok daha az oyuncu var.
14 günlük dereceli maçları ve en az 30 kez sahaya sürülmüş yapılandırmaları alıyoruz (şu an 2528). 0–100 arası endeks üç sıralamayı toplar — “yapılandırmaların ne kadarından daha iyi”:
- %30
- popülerlik: yapılandırmayı alan taraf oyuncularının payı. Bu, oyuncuların kendi oyudur.
- %50
- galibiyet katkısı: yapılandırmayı kullanan oyuncuların, ortalama takım derecelendirmelerinin öngördüğünden ne kadar daha sık kazandığı. Böylece güçlü oyuncular sevdikleri yapılandırmaları şişirmez; ABD–Rusya dengesi sonucu bozmasın diye taraf ortalamasını çıkarıyoruz, nadir yapılandırmaları da şanslı bir seri onları zirveye taşımasın diye sıfıra doğru çekiyoruz.
- %20
- verimlilik: verilen hasarın alınan hasara oranı, yapılandırmanın sınıfı içinde sıralanır (tanklar tanklarla, topçu topçuyla).
- S85+
- A70+
- B50+
- Caltı
Kademe: S — 85+, A — 70+, B — 50+, C — altı. İstatistikler günde iki kez yeniden hesaplanır.
